78389

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 2. 12. 2006
Sifra Mistra Leonarda

Narazil jsem na internetu v jednom pdf souboru (zrejme kritika na film a pribeh " Sifra Mistra Leonarda")na skoro "fantasticke" tvrzeni otazku a "odpoved ".

zdroj na:

http://www.stoprocent.cz/after/programy/daniel_kvasnicka2.pdf (strana3)

" Malokdo z nas se okamzite a hbite vyzna v textech, ktere popisuji dumyslnost prirody, ve ktere se podle autora opakuje zlaty pomer, nebo zlaty rez s konstantou 1,618. Dan Brown zaznamenava vzpominku Roberta Langdona na rozhovor se studentkou: „Pockejte,“ ozvala se divka v predni rade. „Jsem studentka biologie a zadneho zlateho rezu jsem si v prirode nikdy nepovsimla.“ „Ne?“ usmal se Langdon. „Studovala jste nekdy vztahy mezi trubci a delnicemi v populacich vcel?“ „Jiste. Delnic je vzdy vic nez trubcu!“ „Spravne. A vedela jste, ze pokud vydelite pocet samic poctem samcu v kteremkoliv ule na svete, dostanete vzdy stejne cislo?“ „Opravdu?“ „Jo, Fi – 1,681...“ (strana 107) 9 "

_gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19492


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 3. 12. 2006
Re: Sifra Mistra Leonarda

vedela jste, ze pokud vydelite pocet samic poctem samcu v kteremkoliv ule na svete, dostanete vzdy stejne cislo?" "Opravdu?" "Jo, Fi - 1,681..." (strana 107)
.....
Tu knížku jsem četl a je skvělá. Ale už jsem se naučil takovéto knížky číst a vím že k "faktům" zde uvedeným je třeba přistupovat s odstupem. Vyjímku snad tvoří Wilbur Smith. Když jsem toto četl, tak jsem o tom chvíli přemýšlel a zahrnul to pro svoji obecnou přesnost mezi bludy. Na jedné straně je tu přesnost na desetinná místa, na druhé ani slovo o které včely jde, jak je to počítáno (poměr vajíček, žijících, ..) a v které fázi vývoje.
Ale otázka je to dobrá. Možná někdo, kdo likvidoval v poslední době divoký roj a prohlížel to, by mi mohl potvrdit můj odhad, že je to pro naší včelu i v době rojení nesmyslně nízký poměr. Nevidím důvod, proč by včelstvo mělo na 3 včely chovat 2 trubce. Ani v době rojení.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19494


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu