78220

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turcani (62.168.124.222) --- 30. 11. 2006
Re: Sololitový nástavek- vnútorný náter farbou sololitovú stenu vylepšuje, no problém (a ten je aj pri tapetovaní - lepidlo) je práve farba. Nespĺňa potravinový kódex, sporné to môže byť i so samotným sololitom (u nás smrekolit), i keď je shválený pri
výrobe npr. kuchynského nábytku.

- kvalitu vnútorných úľových stien zlepšuje natretie teplým (zvýši sa nasiakavosť) propolisovým náterom. Na 1 liter priemyselného liehu, pridáme 100 mg propolisu, vyluhovať týždeň a viac.

- prečo robím steny uzatvorené obojstranne sololitom? Dosiahnem tým kvalitnú, pevnú panelovú úľovú stenu, je pevná ako z masívu. Dva rozmery úľových stien vyrábam v presnej šablóne, vymedzujúce drev. harnolky nespájam, vložím ich do krajnej polohy do šablóny, natriem disper. lepidlom a jednu stenu pribijem klinčekmi. Uzavriem až po vybraní zo šablóny.

- ako som už napísal, posledné roky do panelovej steny nedávam polysterén (20mm), izolácia je len 20mm vzduchová vrstva (lambda= 17cm tehlového múra).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19470


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Stonjek (213.235.102.80) --- 30. 11. 2006
Re: Sololitový nástavek

Používám pouze sololitové úly a sololit považuji za zcela nedoceněný materiál. Ani v jednom případě jsem se nesetkal, že by ho včely vykusovaly. Zkoušel jsem ho vevnitř polepovat hliníkovou folií, ale po několika letech pokusů jsem toho nechal, neboť to co slibuje např př. Lengál se nepotvrdilo a už vůbec ne to skvělé navýšení výnosů, které publikoval ve Včelárovi. Problém sololitu spočívá ale v tom, že není odolný při namáhání na vzpor. Těsně před medobraním může být nejspodnější nástavek namáhán stlačováním i přes 100kg a pak se sol. začíná vlnit a kroutit. Proto ho v rozích přitloukám a pečlivě lepím na rozpěrky cca 10 x 15. Tedy 8 rohů, 8 rozpěrek a zmíněné úkazy se nevyskytují. Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19471


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu