78273

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav Vodička --- 23. 9. 2002
Re: Nové věci - průzkum

Takže začnu vidličkou, ano, vidlička je pálená laserem, nemá nečistitelná místa, držadlo je z nerezi ( trubka ) . Celá vidlička je celonerezová, včetně držadla- to je jedna varianta.

Druhá varianta je dřevěná rukojeť ( tvarovaná ) a vidlička je užší
( klasika 70 mm) .

Měl bych vidličky vystavovat a prodávat v Praze, na výstavě Praga-agro. Tak si tam můžete vybrat. Říkám měl bych, protože mám zatím jen vzorky, které jsem letos testoval a je otázka, jestli stihneme vyrobit dostatečný počet vidliček pro všechny zájemce do té doby. Ale ta jedna vidlička se pro Vás pane Lněničko snad najde.
Tu švédskou vidličku nebo jak jí říkáte jsem neviděl, nevěděl jsem,že se to už dávno takhle dělá, ale musím říct, že při použití této technologie je dobrý výsledek, osobně jsem to odzkoušel, měl by jste být spokojen.


Rámky- ano, z tvarovaného plechu, mohl bych se vejít do 50-60 Kč za rámek.

Medomet-

To radši nepříliš komplikovaný, dostatečně výkonný a maximálně robustní
medomet, případně i na celé nástavky.

Můžu jej takový udělat pokud si to bude někdo přát,vždy zdůrazňuji, že děláme veškeré typy medometů a nevidím to jako problém, ale nelze počítat s tím, že ho budu mít na skladě. Obávám se, zkrátka, že si to nikdo nekoupí.

Kolik bych asi sehnal zákazníků ? Ještě se mi nestalo, že by někdo o toto měl zájem, pokud máte Vy, přihlaste se, uděláme.
Co se týká toho umístění rámků v horizontální poloze, tak to v novém medometu můžete také, ale nevidím to jako zvláštní přínos. Takže i tak lze vytáčet.

Takže je třeba říct, že jsme schopni udělat i tu linku a vlastně všechno, ale nějak pořád nevím pro koho.
Mám třeba možnost odvíčkovat v celém nástavku, ten odvíčkovač už dávno je, ale jen na určitý typ rámečků- dělají problém mezerníky.

Co se týká odvíčkovačů- tak příští rok se na to podívám, slibuju, tento rok jsem se věnoval vývoji nového pohonu a podle všeho jsme první na světě ve způsobu řízení frekvenčního měniče. Němci používají frekvenční měnič nezávisle na nás, to vyplynulo z rešerše, ale nevím, s jakým výsledkem, asi ten systém bude podobný. Máte o tom někdo nějaké informace ?

Všeho u nás vyráběného zařízení se budou muset výrobci zatraceně
zabývat tím, aby poskytli něco na víc


Snažím se o to, tento rok přináším nový pohon, medomet a vidličku. Je za tím kus práce a nemalé výdaje, asi by jste se divili, kolik takový vývoj stojí. Nemůžu stihnout vše najednou ,ale s tím odvíčkovačem to zkusím, vím zhruba jak to řešit, ale prostě nestíhám, tak snad příští výstavu. Ono je totiž také problém se 12 volty, na 220 V to není zase až takový problém, ale s tím odpadem víček mnoho asi nenaděláme.
Zatím se musíte spokojit s nápadem přítele Kozoňa, který jede na výstavu se mnou, údajně cosi vymyslel, co funguje i bez proudu. I když jsem ho podporoval, ani mě to ještě neukázal, takže nevím ani o co jde a jak to půjde, ale uvidíte to v Praze a já taky.

Znovu se vrátím k této poznámce:

Všeho u nás vyráběného zařízení se budou muset výrobci zatraceně
zabývat tím, aby poskytli něco na víc

Tak můžu na to ještě říct, že naše výrobky jsou na úrovni západní, plně konkurence schopné, také chodím občas i na zahraniční výstavy a mám zákazníky v Rakousku a myslím, že tady nerozhoduje jen cena , jsou prostě spokojeni. Západní firmy dělají většinou seriově a nedívají se například, kde že máte mezerník- to je váš problém.

Naše stanovisko je ale individuální, s námi je možné se domluvit. Na tom je postavena naše filozofie.

To že v některých věcech jsou lepší, to je pravda, jsou, ale nejsou to podstatné věci. V základu je to rovnocenné a není se v tuto chvíli za co stydět, přece jen jsme pokročili.

To že tady na trhu chybí potřebný sortiment a ceny jsou poměrně vysoké je dáno roztříštěností rámkových mír a prostým faktem, že není kupní síla, většinou spadají včelaři do kategorie 20-40 včelstev, ekonomika včelaření tak tak. Výrobci jsou vždy zrcadlem poptávky a cena se dá snížit až tehdy, když je poptávka velká a jednotná a je možné dělat v serii.


Děkuji za příspěvek
S pozdravem Vodička

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1758


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu