78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav Vodička --- 19. 9. 2002
medomet

Zdravím opět,

dovolím si zde předložit příspěvek, na který bych rád slyšel vaše názory.

Už jsem vás informoval o novém pohonu na frekvenční měnič, dnes přicházím s novinkou, která nevím, jestli bude přínosem, ale to záleží na vás.

Protože stále dnes a denně narážíme na problém nejednotných rámkových mír a s tím související problémy při výrobě a výsledné ceně medometu a na různé zastánce toho či onoho způsobu vytáčení, dovolil jsem si spojit toto všechno dohromady a udělat kompromis.

Máme v tuto chvíli podle všeho medomet pro radiální i zvratný způsob vytáčení a to - a to je důležité - na všechny tuzemské i světové rámkové míry. Snad kromě mír atyp. př. 48*36 cm, které se však také dají vytočit, ale tangenciálně a ručně obracet . 8 rámků.

Koš tvoří osmiúhelník, včelař se může rozhodnout jak rámek vytáčet- zvratně nebo radiálně. Navíc do polohy radiální je vnášena tangenciální poloha, aby se více vytáčení usnadnilo. Zvratným způsobem 8 rámečků, radiálně- dle nastavení a rámkových mír, ale př. míra 45*16 cm se vejde 32-40 Ks , dokonce se dá jít i na 56 tuším, nepočítal jsem přesně, míra třeba 39*24 nebo 42*27,5 cm se vejde radiálně cca. 16 Ks nebo 20 Ks. Vše se dá velmi jednoduše přestavit k vlastním inidividuálním potřebám.Během několika minut. Je to profi medomet ve spojení s novým pohonem.

Omezení-
1/zvratným způsobem rámek 45 * 28,5 cm - osm rámků , nejmenším rámek pro zvratný způsob je 39*24 , přičemž záleží na míře 24..

2/ čím bude rámek větší, tím menší počet se vejde do radiální polohy, ale můžete zvolit i různé polohy jako poloradiální atd.

Je to opravdu pro všechny míry a rychlé, průměr pláště 950 mm

pro dveře 80 cm .

Vodička

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1721


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Jaroslav Vodička --- 19. 9. 2002
Re: medomet

Ještě jsem zapoměl na jednu věc- zvratným způsobem na osm rámečků může být i míra 30 cm, nižší rámky / 37*30 nebo 39 * 30 / ale ne 45 *30 tam už to nejde .

Vodička

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1722


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu