78389
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vaeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vdy vyplnili kolonku "téma".
V případě, e reagujete na některý ji uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle kadého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro kadý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, e budete dbát výe uvedených pokynů.)
Zběné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Leopold Matela (82.202.11.39) --- 2. 6. 2006
Re: Odbouratelnost parafinů (bylo PS nastavky)
Odpověď k příspěvku p. Poláka
"Biologická odbouratelnost parafínu jako uhlovodíků alkanové řady bude dost patná. Jako obecně vech ropných látek."
Parafin je vak stále přírodní produkt a i kdy jsou jeho molekuly veliké není to polymer a není to ani aromatický polymerní uhlovodík. Jsou ji známy technologie i biologického odbourávání kontaminovaných zemin ropou biologickou cestou u zatímco PS tomu tak alespoň pokud vím není.. Jedná se také o mnoství, masovost nasazení těchto látek atd.
Samozřejmě, e různých připomínek můe být celá řada. to je nakonec dobře, aby se dospělo k rozumným závěrům.
Mám spíe na mysli přístupy které jsou co moná nejblí přirozeným procesům. Je to dále ji mimo rámec této diskuse. Samozřejmě jezdíme auty kupujeme potraviny balené v nejrůznějích plastech, obecně se plýtvá obalovými materiály atd.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 16810
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Poláek (e-mailem) --- 2. 6. 2006
Re: Odbouratelnost parafinů (bylo PS nastavky)
Hm, parafín je v podstatě stejný přírodní produkt jako nafta, benzín, asfalt nebo třeba mazut, akorát je jen vyčitěný. Ostatně asfaltu jsou v naí přírodě v cestách uloeny snad statisíce tun. Ale kdy u to má být produkt současné přírody, tak proč nepouít rovnou včelí vosk?
R. Poláek
----- Original Message ----- From: "Leopold Matela" <> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Friday, June 02, 2006 7:34 AM Subject: Re: Odbouratelnost parafinů (bylo PS nastavky)
> Odpověď k příspěvku p. Poláka > "Biologická odbouratelnost parafínu jako uhlovodíků alkanové řady bude dost > patná. Jako obecně vech ropných látek." > Parafin je vak stále přírodní produkt a i kdy jsou jeho molekuly veliké > není to polymer a není to ani aromatický polymerní uhlovodík. Jsou ji > známy technologie i biologického odbourávání kontaminovaných zemin ropou > biologickou cestou u zatímco PS tomu tak alespoň pokud vím není.. Jedná se > také o mnoství, masovost nasazení těchto látek atd. > Samozřejmě, e různých připomínek můe být celá řada. to je nakonec dobře, > aby se dospělo k rozumným závěrům. > Mám spíe na mysli přístupy které jsou co moná nejblí přirozeným > procesům. Je to dále ji mimo rámec této diskuse. Samozřejmě jezdíme auty > kupujeme potraviny balené v nejrůznějích plastech, obecně se plýtvá > obalovými materiály atd.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 16811
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Michal Pol (e-mailem) --- 2. 6. 2006
Re: Odbouratelnost parafinĹŻ (bylo PS nastavky)
Taky jsem uvaĹžoval o pouĹžitĂ vÄelĂho vosku pĹi impregnaci ĂşlĹŻ. Ale dal jsem pĹednost cerezinu, z tÄchto dĹŻvodĹŻ-
- vÄelĂ vosk taje pĹi niŞťà teplotÄ neĹž cerezin, Ăşl by v lĂŠtÄ mohl "lepit" - vÄelĂ vosk by mohl vyvolĂĄvat loupeĹž - na vÄelĂ vosk nemĹŻĹžu pouĹžĂt pozinkovanou nĂĄdobu
MoĹžnĂĄ jsou tyto dĹŻvody mimo, v tom pĹĂpadÄ bych radÄji pouĹžil vÄelĂ vosk.
mp
----- Original Message ----- From: "Radim PolĂĄÂek" <polasek/=/e-dnes.cz> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Friday, June 02, 2006 8:25 AM Subject: Re: Odbouratelnost parafinĹŻ (bylo PS nastavky)
> Hm, parafĂn je v podstatÄ stejnĂ˝ pĹĂrodnĂ produkt jako nafta, benzĂn, > asfalt > nebo tĹeba mazut, akorĂĄt je jen vyÄiĹĄtÄnĂ˝. OstatnÄ asfaltu jsou v naĹĄĂ > pĹĂrodÄ v cestĂĄch uloĹženy snad statisĂce tun. Ale kdyĹž uĹž to mĂĄ bĂ˝t > produkt > souÄasnĂŠ pĹĂrody, tak proÄ nepouĹžĂt rovnou vÄelĂ vosk? > > R. PolĂĄĹĄek > > ----- Original Message ----- > From: "Leopold Matela" <> > To: "VÄelaĹskĂ˝ mailing list" <vcely/=/v.or.cz> > Sent: Friday, June 02, 2006 7:34 AM > Subject: Re: Odbouratelnost parafinĹŻ (bylo PS nastavky) > > >> OdpovÄÄ k pĹĂspÄvku p. PolĂĄĹĄka >> "BiologickĂĄ odbouratelnost parafĂnu jako uhlovodĂkĹŻ alkanovĂŠ Ĺady bude > dost >> ĹĄpatnĂĄ. Jako obecnÄ vĹĄech ropnĂ˝ch lĂĄtek." >> Parafin je vĹĄak stĂĄle pĹĂrodnĂ produkt a i kdyĹž jsou jeho molekuly velikĂŠ >> nenĂ to polymer a nenĂ to ani aromatickĂ˝ polymernĂ uhlovodĂk. Jsou jiĹž >> znĂĄmy technologie i biologickĂŠho odbourĂĄvĂĄnĂ kontaminovanĂ˝ch zemin ropou >> biologickou cestou u zatĂmco PS tomu tak alespoĹ pokud vĂm nenĂ.. JednĂĄ > se >> takĂŠ o mnoĹžstvĂ, masovost nasazenĂ tÄchto lĂĄtek atd. >> SamozĹejmÄ, Ĺže rĹŻznĂ˝ch pĹipomĂnek mĹŻĹže bĂ˝t celĂĄ Ĺada. to je nakonec > dobĹe, >> aby se dospÄlo k rozumnĂ˝m zĂĄvÄrĹŻm. >> MĂĄm spĂĹĄe na mysli pĹĂstupy kterĂŠ jsou co moĹžnĂĄ nejblĂĹž pĹirozenĂ˝m >> procesĹŻm. Je to dĂĄle jiĹž mimo rĂĄmec tĂŠto diskuse. SamozĹejmÄ jezdĂme auty >> kupujeme potraviny balenĂŠ v nejrĹŻznÄjĹĄĂch plastech, obecnÄ se plĂ˝tvĂĄ >> obalovĂ˝mi materiĂĄly atd. >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 16813
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim PolĂĽĹĽek (e-mailem) --- 2. 6. 2006
Re: Odbouratelnost parafinĹŻ (bylo PS nastavky)
Parafín sice za přírodní produkt nepovauji, ale myslím, e při impregnaci nastavků nijak zvlá nevadí. Pokud nebudou vadit jeho stopy v nějak vyuívaném propolisu okrábaném z nastavků. A taky asi bude vhodná troku opatrnost při vyuití kousků vosku okrábaných z nastavků. Pak jestli bude někdo vyrábět biomed, jestli bude pouití parafínu povoleno.
R. Poláek
----- Original Message ----- From: "Michal Pol" <> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Friday, June 02, 2006 8:37 AM Subject: Re: Odbouratelnost parafinů (bylo PS nastavky)
Taky jsem uvaoval o pouití včelího vosku při impregnaci úlů. Ale dal jsem přednost cerezinu, z těchto důvodů-
- včelí vosk taje při nií teplotě ne cerezin, úl by v létě mohl "lepit" - včelí vosk by mohl vyvolávat loupe - na včelí vosk nemůu pouít pozinkovanou nádobu
Moná jsou tyto důvody mimo, v tom případě bych raději pouil včelí vosk.
mp
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 16814
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Vechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu