75935

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Antonín Podhájecký (37.221.241.249) --- 2. 2. 2019
Re: (72525)

S tím se dá jenom souhlasit. Zatím je to nejjednodušší forma. Ti novátoři si neuvědomují vůbec důsledky svých nápadů. Naštěstí takových není hodně. Jsou už ze zásady proti všemu. Třeba jenom to, kdo bude zbytečně zasílání na účty platit bankám, ale většina včelařů účty ani nemá a bankovnictví neumí. Museli by si to nechat posílat asi dětem, pokud je ale taky mají. Lepší je ty peníze dát ZO. Kdyby každý včelař žádost ještě posílal do Prahy, asi raději doporučeně, to by se pošta měla dobře ze včelařů. Mohla by zrušit zasílání balíků.
Zbylo by to zase na ZO a z čeho to platit, když nebude ani administrace? Ona už se asi ani nebude vyplácet ZO.
Okres by na pracovní dohodu funkcionáře platil stejně. Funkcionář toho dělá daleko víc, peníze na to jsou a zadarmo to dělat nemusí. S tou dotací má nejméně práce ze všeho.
To dvojnásobné navýšení čl. příspěvků a ještě poplatku na včelstva, jak jsem tady před časem četl? Zatím co vím, tak se o tom uvažuje. Zvýšil by se jenom čl. příspěvek. Ne na včely. Mělo by to být na časopis, jak se o tom stále mluví. Nyní ho, pokud vím, platí ještě MZ. Nebude to určitě věčně, asi to není ani správné a nesmí se tam dávat inzeráty. Počítají s tím, že se to do budoucna může změnit. Proč by to měli platit poplatníci? Měli ho zvýšit postupně. Ne hned na dvojnásobek.
Nesouhlasím taky se vším, ale vždy předem blbnout lidi bez správných informací? Musím to vždy brát tak, že většina včelařů toto zvolila a já s tím musím už souhlasit. Jinak mám možnost vystoupit, nebo se nechat zvolit a dělat změny. Já zatím další vyšší funkce odmítám. Ty co mám mně stačí a tak můžu jenom navrhovat změny přes vyšší orgán. Nečlenové do toho už vůbec nemají co mluvit.
Tonda

>Josef nebuď bloud, budeš pak obíhat členy a vybírat ty peníze? Je problém z nich dostat již ty žádosti o dotace, měl, plné moci a tak podobně. Svaz včelařů zajišťuje svým členům servis po všech stránkách sovisejícím s chovem hospodářských zvířat. Jeho náplň se logicky odlišuje od jiných svazů jako jsou třebas filatelisti, zahrádkáři a pod. Činnos včelaře mje také mnohem nákladnějšína ařízení,(úly, medomet a td.) ale také má obrovský národohospodářký a ekologický význam. PROTO SI VČELAŘI JISTO JISTĚ ZASLOUŽÍ TY DOTACE. Včelař nepracuje jen pro tu trochu medu, ale
odvádí mnoho užitku pro ostatní. TA 1D je jen malou náplastí pro všechny včelaře. proto za ni bojujme a ne proti ní.. KDYŽ S NÍ NESOUHLASÍŽ TAK O NI NEŽÁDEJ. A když se někomu nelíbí že z ních hned zaplatí členství tak má
možnost vystoupit. Nárok na ni nestrácí TAKÉ ALE SE NEZBABÍ JISTÝCH PVINNOSTÍ Z VETERINÁRNÍHO ZÁKONA VYPLýVAJÍCÍCH , ale již se o ně bude muset starat sám.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72535


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:gupa - Re:
Předchozí:JosPr - Re: Léčení Varridolem


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu