78002

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)KaJi (88.101.45.181) --- 14. 11. 2012
Re: Léčení včelstev (59348)

Pokud vyhláška místní-oblast. veterin. nařizuje komis (l.m) je to v rozporu s nařízením SVS.
T.P

-----
Je to dokonce v nesouladu . hrubě porušuje daleko vyšší zákon - něco co dokonce zmiňuje Ústava.
Právo sdružovací.

V zákoně který se stihl přijmoutještě včas je vyloženě napsáno, že stát nesmí ukládat občasnským sdružením povinnosti, natože je pověřovat nějakou kontrolou čelnů jiných sdružení.

Takže kdyby to funkcionáři ČSV nechtěli (ale oni to leckde dokonce vyžýadují) a uvědomili si do jakého právního průseru je to může zavléci, tak by jim stačil jeden dopis a MVO SVS jde do kytek.

Takhle jsou ve dvojím ohni - na jedné straně po případným postihem SVS , protože bod "ZO ČSV moniturují a organizují LETnÍ (!) ošetřování" rozhodně neplní a v loni kdy uhynuly díky chbným rozhodnutím OV stovky včelstev, protože prý nějaký OV rozhodl, že se Gabon neobjedná - tak by se nemuseli doplatit, kdyby se včelaři požadovali náhrady za uhynulá včelstva.
Protože včelař kdyby byl schopen prokázat, že jim, hlásil letní vyšší spad, tak má podle všeho nárok na náhradu škody, protože on svoji část v MVO dodržel. A víc nesmí u nás dělat.

A pokud pak komise chodily s VATem a dorážely acetonem s varidolem načatá včelstva, tak se taky dostávaly do poněkud choulostivé situace.

A jak tak čtu, letos opět leckde po aerosolu "mizí" včelstva. Mám dojem, že jsem slyšel že něco takového posal někdo i ve Včelařství.


Na druhou starnu, tato vyhláška drží ovečky pěkně v houfu.
Je naivní se domnívat, že vzniká ve vakuu - všichni veterináři jezdí na nalejvárnu do NASA a KVS spolupracují s KK ČSV. (Či jak se ta funkce jmenuje).

Ale poněkud se časy mění, dost veterinářů se začalo zajímat, hlavně když zjistily, že věci nejsoou tak jednoznačné, jak se jim předkládá k věření. :-)
Například že ve včelařině není možné ošetřovat BIO bez povolení, když v jiných oborech to chovatelům nic nebrání.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 59353


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:KaJi - Re: Re: LĂŠÄ?enĂ­ vÄ?elstev
Předchozí:Josef.Mensik - Re: Re: LĂŠÄ?enĂ­ vÄ?elstev


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu