78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



KaJi (212.77.163.104) --- 11. 3. 2010
Re: ?lenstv? v ?SV (42018) (42020) (42024) (42026) (42037) (42061) (42067)

Co se týká hlášení stanovišť včelstev na OÚ, tak tato povinnost vyplívá
včelař z §6 vyhlášky 327/2004 sb. Při nenahlášní mohou orgány státní
správy udělit i pokutu chovateli včelstev. Tak nám to bylo prezentováno
na školení prohlížitelů včelstev.

Milan Čáp
---------------------------
no sranda je, že na těch OÚ (já se při minulém přísp. přehlédl, myslel jsem že se jedná o OV) nevědí co s tím.

Jendou jsem na životním prostředí MÚ (tam je na to aspoň agenda, na rozdíl od malého OÚ) narazil na referenta, který se nad tím seznamem ze ZO zamýšlel co s ním, kdyby mu někdo přišel nahlásit, že někde bude stříkat pole.
To už je dávno, to ještě nebyly ani mapy.cz na internetu.

Ale ten seznam dostávají "mimo zákon". Prakticky by to byla smršť papírů a dopisů a mailů každé jaro. Kam to dají a co s tím, i kdyby to včelaři plnili.

Ono je to ze zákona o "postřicích" a to hlášení je tam nutné abych měl šanci (mizivou) na náhradu při otravě.
O žádnné sankci tam není snad řeč, a protže nehodlám uplatňovat nárok při otravě, tak už to dávno nedělám.

Ono je to postavené tak, že se náhrady není možné dovolat, pokud zemědělec neudělá sám tu fatální chybu, že se přizná před svědky a už to neodvolá :-)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 42077


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Jan Bűrgel - otázky okolo výkluzu
Předchozí:J. Matl - Re: ?lenstv? v ?SV


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu