78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)R. Polášek (85.71.180.241) --- 10. 3. 2010
Re: Členství v ČSV (42018)

Na rozdíl od myslivosti, kde pokud nemá člověk souvislou rozlohu aspoň 500 hektarů polí a lesů, tak musí bezpodmínečně k myslivcům vstoupit, aby se k myslivosti dostal, může včelař s jakýmkoliv počtem včelstev být klidně samostatný.
Vedení Svazu Včelařů je jinak ještě jednou nohou v socialismu a tak je tomu podřízeno i vedení Svazu obecně. Týká se to tuhosti kurzu Svazu a pomalým zaváděním změn, kterými by měl Svaz reagovat na změněnou situaci, hlavně v prodeji produktů. Taky se to týká snahy zastřešit všechny včelaře a mít je pod poměrně tuhou kontrolou. Na druhé straně ČSV měl až dosud docela úspěšný lobbing, povedlo se mu vylobovat veškeré léčení varaózy vlastními silami dobrovolných funcionářů Svazu namísto léčení profesionálními veterináři a poskytování příspěvků na opylování na včelstvo plus k tomu jejich distribuci. Plus k tomu na úrovní krajů skoro všude příspěvky na obnovu včelařského zařízení i různé příspěvky i na nižších úrovních.
Jenže ono léčení dobrovolnými funkcionáři Svazu stejně tak jako distribuce příspěvků je dvojsečná věc. V případě, že včelař není členem Svazu, dobrovolní funkcionáři to včelaři stejně musí udělat a kvůli dobrovolnosti víceméně jen za formální poplatek, zatímco ten včelař mimo organizaci bude po nich chtít tu službu automaticky na profesionální úrovni. Protože co si musí nechat líbit včelař člen svazu od dobrovolného kolegy, kterého to třeba nebaví a napůl na to kašle, nemá žádný důvod si nechat líbit včelař mimo Svaz.
Záleží potom na konkrétních jedincích v konkrétní ZO, kde bude nový člen včelařit, jestli budou pomáhat dobrou nezištnou radou i jinak nebo jestli tam budou nějací zakyslíci, pro které je jiný způsob než oni sami už 40 let včelaří nesmysl a nesprávný a začínající včelař konkurent, kterého je třeba deptat....
Jinak to je jako i jinde v zájmových organizacích, ve Svazu se mnohem snadněji přijde k informacím kolem včelaření než mimo Svaz, ale zase včelaření nějakým způsobem mimo oficiální linii Svazu tam jde těžko. Jediný rozdíl je snad v tom, že Svaz má v základních organizacích mimořádný nedostatek funkcionářů, takže včelař vyžívající se vedle toho i v zájmovém funkcionaření může nyní ve Svazu snadno nastartovat dobrovolnickou funkcionářskou kariéru.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 42023


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:KaJi - Re: ?lenstv? v ?SV
Předchozí:kovarpe - Re: ?lenstv? v ?SV


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu