78008

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Jaroslav Vodička (83.208.95.203) --- 23. 11. 2009
Re: Medomety (38943) (38954)

Ten stroj nijak nebrzdí? Nevím jak se dá jednoduše vyřešit
nízkopoložený koš u tohoto medometu, ale hrnutí oušek po medu bývá
kvalitativní problém, protože se tak vlastně vytváří očkovací
krystalizační směs. Med takto vytáčený a míchaný, víceméně rychleji
krystalizuje.

_gp_

Dobrý den,

pane Pazderko, můžete mi prosím vysvětlit jak k urychlení krystalizace může takovýmto způsobem dojít? Vidím, že se mám stále co učit, nenapadlo by mne to totiž ani ve snu. Tato informace je pro mne absolutně nová...

Pravděpodobně si za tím budete stát a třeba i takový nesmysl hájit, protože mám dojem, že musíte znát odpověď na všechno a pan Stonjek jak sám teď napsal se zase nenechá oblbovat profesionálními výrobci. Takže oba dva jste odborníci já se mám stále co učit.

Jenže výsledek je jaký je. Vytvoří se jednostranná pravda a snaha ji hájit do posledního dechu a to ne proto, že by byla skutečnou pravdou, ale proto, aby neutrpěla obyčejná lidská ješitnost, snaha být důležitým. Občas do toho máme sklon skluznout všichni. I mě se to někdy může stát. Hledání pravdy je nějak na druhém místě a to je opravdu škoda.

Můžu tak soudit zpětně z veškerých diskusí, které jsem zde měl - na každý argument, který jsem zde kdy uvedl jsem měl od těchto dvou včelařů téměř okamžitou námitku a polemiku, a to se mi zdá až neuvěřitelné.

Protože jsem hmotně zainteresován na výrobě a prodeji medometů a odvíčkovačů, z tohoto důvodu narážím zřejmě na nedůvěru, na podezření z účelovosti. Ale podívejte se zpět a i do současnosti. Kdo dlouhodobě nabízí zlepšení v kultuře prodeje technických pomůcek ? Tedy ukázku předem a zdarma? Kdo vyzývá ostatní výrobce aby udělali totéž ? V zájmu včelaře ? Jestliže někdo z konkurenčních firem tvrdí cosi, vždy to musí být připraven dokázat. A pak je to fér.
Protože levnější cena a pouhý příslib by neměla vyhrávat. Velmi důležitý je zřejmě motiv pro nákup a každý jej má absolutně jiný.


Jaroslav Vodička

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38960


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Gustimilián Pazderka - Re: Medomety
Předchozí:R. Polášek - Re: Medomety


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu