78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Tomáš Heřman (e-mailem) --- 7. 9. 2009
Re: Odkaz na youtube (37638) (37640) (37647)


V krávě jsou prostě
> včely hodné.
>

Je to tak, nevim proc ale ano - krava nema zihadlo :-) Ani jednou jsem nepouzil v krave kurak, nedostal zihadlo, vlastne jedno kdyz jsem primackl vcelu. (zihadlo do prstu je slast :-)) )
Bud jsem mel obrovske stesti na matku kterou jsem do kravy vybral ( z meho chovu - ze serie cca 15 - u ostatnich matek v oddelcich jsou zihadla bezna - bez kuraku v nekterych obdobich nasledoval ostry start v hojnem poctu :-) ) nebo je to v necem jinem - treba v tom ze maji vse postaveno tak jak chteji, zadne dratky, diktat rozmeru apod. Asi hraje roli i pristup ze zadu, cili ne rovnou do hnizda.

Je docela pekne videt pres skla mohutny cerny hrozen vcel - je to velke zvire ty vcely :-) ( maji zatim vice vcel nez dila - alespon tak se to zda) Zkousel jsem hrozen pohladit, ani nezkusily vytahnout zihadlo.

Bohuzel jsem odflaknul nataveni pasku mezisten na tramky a tak mi uhnuly se stavbou, na jare potece med, jestli se poperou se zimou.

Takze doporucuju obecne pasky mezisten poctive v cele stycne plose prilepit voskem - spalil jsem se treba i v oplodnacku (lepil jsem v nekolika bodech s tim ze to staci) Nebo si mezistenu odpustit a udelat jen voskovou linku jako misto pro zacatek stavby. Ma fungovat treba i spejle nebo nejaka lista uprostred (aby nestavely z hrany loucek)

T.H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37654


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:KaJi - Re: Rovně bez mezistěnek
Předchozí:Pepek - Rovně bez mezistěnek


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu