78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)M. Václavek (213.29.160.115) --- 28. 8. 2009
Re: množství cukru (37563) (37568)

Je třeba oddělit plodiště a pak z obou krajů plodiště odebírat plodové plásty aby se nezaběhla. Kontrolovat jen rámky s otevřeným plodem a vajíčky, tam bude. V tuto dobu, pokud klade je to hračka.
______________________________________________________________

Ještě přidám pár rad:

Zakuřování je při hledání matky třeba omezit na minimum. Lepší bude jeho nahrazení rosením, je-li ta možnost. Kouř může matku splašit. Uteče z plástů s otevřeným plodem, a pak je její nalezení poměrně dost komplikované. Pracujte v klidu a pomalu. Bedlivě prohlížejte plást po plástu a dělejte mezeru mezi plástvi již prohlédnutými a plástvi ještě neprohlédnutými ( matka může mezi nimi přebíhat ). Pokud včelstvo není rozrušené a nepřehnali jste použití uklidňovacích prostředků, je zbytečné prohlížet zásobní plásty či souše. Matka bude na plodových plástech. S nejvyšší pravděpodobností se nachází v těsné blízkosti buněk s vajíčky. I zkušený hledač matek se někdy utne, a tak nezoufejte, když matku po prvním prolistování plodových plástů nenaleznete. Při troše trpělivosti a dostatečné míře opatrnosti a pozornosti se dříve nebo později musí matka nalézt. Samozřejmě musíte vědět, jak matka vypadá ( prý existují i tací včelaři, kteří matku nepoznají ).

Hodně zdaru při hledání matek. Touto dobou to opravdu není most těžké ( málo plodu a málo včel, včelstva jsou poměrně klidná ( alespoň ta moje ) ).

S pozdravem M. Václavek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37569


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:A.Turčáni - Re: Forma na sbíjení rámků
Předchozí:Pavel Holub - Re: množství cukru


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu