77025

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Kamil (89.24.5.35) --- 24. 12. 2006
včelnice

To se mi líbí tolik řečí o podpoře,
a já nemám včely kde mít, staří včelaři včelnici prodat nechtěj a nebo za cenu stavební parcely a to brečej že nemaj nástupce, nebo mi to chtěj pronajmout to je sice hezké, ale nevím kam bych odstěhoval 30 včelstev kdyby se jim něco stalo, úřady se tváří, že jsem se zbláznil, když oplotit kus louky u lesa(stavební úřad), ve vesnici se včel bojí a stejně se jim u mě na zahradě nedaří takže mohu jít suma sumárům k šípku. Jinak musím uznat co se týče rad jsou včelaři ochotní se podělit bohužel u nás v organizaci žádný nástavkář není.
Fakt je že nerozumím tomu proč se řeší úlová otázka já si myslím, že pro každé stanoviště a včelaře je ideální určitý typ úlu, ale to si každý musí vyřešit sám a necpat ostatním svá moudra, hlavně to dělaj ti méně zkušení, většina těch zkušenějších vědí své a my zelenáči by jsme měli s úctou poslouchat a možná si někdy dovolit přemýšlet o tom co se nám osvědčilo.
Také rozhoduje, pokud si včelař vyrábí úly sám jaké má vybavení např. když jsou pro mně hof.rámky pracné tak je dělat nebudu a budu dělat jednoduché rámky a místo mezerníku dám hřebeny a ušetřím čas, někdo čas má tak si to udělá jinak a po svém.

Hezké svátky přeje

Kamil

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19783


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Tomáš Jaša - Re: Re[4]: Langstroth (= moderní úl !)...Otimal...lepí volba!!!
Předchozí:M. Václavek - Re: Re[4]: Langstroth (= moderní úl !)...Otimal...lepí volba!!!


Klikněte sem pro nápovědu