78278

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Karel (194.138.39.55) --- 29. 11. 2006
dlouhy teply podzim

Abych řekl pravdu, medomet jako fixírka mě zajímá čistě hypoteticky, ale k odlučování kapek by byl ideální cyklon, a celá komplikace by snad měla význam při vyklepávání velmi tekutého a nezralého medu a následného vysušování v proudu suchého suchu. Pokud má někdo 1 000 včelstev a intenzívní květové snůšky, je to pro něj jak dělané. :-))

Spíš si myslím že aktuální by byla diskuze o tom, v jakém stavu máme včely. Jak sedí, jestli drží chomáč pod zásobama, nebo jsou roztaženy vertikálně třeba i přes tři N(24cm) až pod strop a pokud někdo má nějaká měření teploty, či jiné možnosti jak identifikovat plodování, tak by to byla zajímavá informace.
Já jsem kontroloval teď podložky a nikde jsem stopy po plodování nenašel, ale pod některými igelity bylo nebývalé vlhko, obdobné, tomu na jaře.
Takže co takhle zahájit sběr informací jak to kde vypadá. A bylo by dobré, kdyby k dobru přihodili info i další čtenáři, ať tady neexhibuje jen pár vytrvalců.
Právě v tomhle plošném sběru a předávání informací a zkušeností vidím obrovský potenciál internetu. Proč ho nevyužít.
Já jsem si stanovil při kontrole menší neurčitou hypotézu, že bude třeba dávat bacha na očka. Dřív jsem nechával všechna otevřená, aby to hodně větralo a včely neplodovaly. Letos jsem nebyl programově důsledný a teď jsem si všiml, že pokud včely zůstaly dole, tak spíš tam, kde jsem nechal nahoře zavřená očka. (i včely potřebují kyslík-:) Tak jsme je teď všude pozavíral. Vím, v metodice to je :-), ale dřív to nebylo nutné.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19448


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Gustimilián Pazderka - Re: tĂŹko øíct
Předchozí:Zdeněk - Re: těžko říct


Klikněte sem pro nápovědu