78613
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- Radim Polásek (e-mailem) --- 15. 9. 2006
Re: Krmeni vcel z kbeliku (18646) (18653) (18657)
Já myslím, ze na vysoký kbelík uz je prílis zima, aby vcely z takového krmítka braly cukr, musí vytvorit neco jako most ze vcelích tel z rámku az do kbelíku. A to uz nejde, protoze kbelík a cukr v nem je nocními teplotami prílis ochlazován. Jak má cukerný roztok nizsí teplotu nez odhadem 15 - 20 st C, vcely ho jiz berou velice spatne. Doporucuji sehnat velkou nízkou nádobu, optimálne velkou misku pod kvetinác nebo neco takového o objemu 2-4 litry a udelat takovou nízkou nastavbu, do které se miska práve vejde a uteplit ji. Takový objem nyní vcely dokází svým teplem prohrát a tudíz budou cukr brát ve dne i v noci. prípadne, pokud jsou slabé vcely, tak misku s mensím objemem.
R. Polásek
----- Original Message ----- From: "m" <> To: <vcely/=/v.or.cz> Sent: Wednesday, September 13, 2006 9:40 AM Subject: Re: Krmeni vcel z kbeliku
> Prave jsem byl zkontrolovat stav krmeni, ktere jsem vcera do jednoho ulu dal a jsem zklaman. Vyzkousel jsem poprve metodu krmeni z nadoby s plovakem s bublinkovou folii a na folii jedna mrtva vcela jinak nikde nic, cukerna voda vsechna zustala. > Vcely to nechteji. Otazkou je proc? Nemohou to najit? Preci staci jedna dve vcely aby to "nasly"? Nebo kdyz je plovak jiz trochu schovany v misce (nedal jsem ji plnou az po povrch) tak jim to vadi? > Metoda prosakovacimi vicky mi prisla nespolehliva, bud to vyteklo nebo naopak zustal cukr v lahvi. > Musim konstatovat, ze zatim za jedinou osvedcenou metodu povazuji klasicke balony. > > > m.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 18677
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu