78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



Jaroslav Vodička --- 19. 9. 2002
medomet

Zdravím opět,

dovolím si zde předložit příspěvek, na který bych rád slyšel vaše názory.

Už jsem vás informoval o novém pohonu na frekvenční měnič, dnes přicházím s novinkou, která nevím, jestli bude přínosem, ale to záleží na vás.

Protože stále dnes a denně narážíme na problém nejednotných rámkových mír a s tím související problémy při výrobě a výsledné ceně medometu a na různé zastánce toho či onoho způsobu vytáčení, dovolil jsem si spojit toto všechno dohromady a udělat kompromis.

Máme v tuto chvíli podle všeho medomet pro radiální i zvratný způsob vytáčení a to - a to je důležité - na všechny tuzemské i světové rámkové míry. Snad kromě mír atyp. př. 48*36 cm, které se však také dají vytočit, ale tangenciálně a ručně obracet . 8 rámků.

Koš tvoří osmiúhelník, včelař se může rozhodnout jak rámek vytáčet- zvratně nebo radiálně. Navíc do polohy radiální je vnášena tangenciální poloha, aby se více vytáčení usnadnilo. Zvratným způsobem 8 rámečků, radiálně- dle nastavení a rámkových mír, ale př. míra 45*16 cm se vejde 32-40 Ks , dokonce se dá jít i na 56 tuším, nepočítal jsem přesně, míra třeba 39*24 nebo 42*27,5 cm se vejde radiálně cca. 16 Ks nebo 20 Ks. Vše se dá velmi jednoduše přestavit k vlastním inidividuálním potřebám.Během několika minut. Je to profi medomet ve spojení s novým pohonem.

Omezení-
1/zvratným způsobem rámek 45 * 28,5 cm - osm rámků , nejmenším rámek pro zvratný způsob je 39*24 , přičemž záleží na míře 24..

2/ čím bude rámek větší, tím menší počet se vejde do radiální polohy, ale můžete zvolit i různé polohy jako poloradiální atd.

Je to opravdu pro všechny míry a rychlé, průměr pláště 950 mm

pro dveře 80 cm .

Vodička

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1721


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Jaroslav Vodička - Re: medomet
Předchozí:nezmart - uly obecne






Klikněte sem pro nápovědu