78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Karel (193.165.217.66) --- 13. 10. 2005
Re: Rok se s rokem sešel - a pětiletka s pětiletkou (12559)

Na druhou stranu, nevím nač si stěžujete.
Pokud by měl svaz být funkční a pracovat v zájmu včelařů, budete mít těžší život.
Představte si to - fungující ČSV.
a tedy fungující:
- odbytová družstva
- marketing na straně výkupu - informace kolik a jak platí výkupci
- marketing na straně maloprodeje - podpora prodeje tuzemského medu
- oblastní stáčírny ve společném majetku včelařů- svaz by dodal typové projekty a směrnice, pomáhal by s žádostmi o dotace, provozní dokumentací, společný marketing ==> vyšší výkupní ceny
- informační a metodická podpora exportu a velkoobchodu (viz http://vcelarskenoviny.cz/view.php?cisloclanku=2005101201)
- svaz by si nevytuneloval Včelu, a ta by tu úspěšně podnikala a přinášela včelařům dividendu (při současných cenách dle Včelařství asi 200,- na akcii :-)
- dvanáct milionů v rozpočtu na "vzdělávací a všeobecně prospěšnou činnost" by se efektivně použilo na skutečnou propagaci medu a kvalifikaci včelařů i v obchodních a ekonomických oblastech.
- fungující Kontrolní komise by zajistila efektivní nakládání s rozpočtem - výběrová řízení atd.
- přepracované stanovy by zajistili efektivní fungování ZO a OV ( o vyšších článcích nemluvě), peníze by zůstávaly alespoň z poloviny dole kde by se knim chovali jako k vlastním. ( 45 miliónů rozpočtu /2 =22 miliónů dolů, asi 100 OV (organizační struktura by nebyla ilegální, a nebyl by problém zjistit přesný počet OV) = 220 000 na OV, třetina pro OV 2/3 pro ZO) a to jsem k centru stále velkorysý a ponechávám jim celou přímou ministerskou dotaci.
Místo toho se na ZO a OV řeší nákup léčiva v hodnotě asi 5Kč na včelstvo a problém, kde na to vzít, místo skutečných problémů.
Proč je stav takový, jaký je možné najít i v posledním Včelařství. Nemyslím články, které vypovídají o intelektuálním potenciálu některých pracovníků (m.j. vámi uváděný článek), ale příspěvek jednoho "statečného" včelaře, který tam píše, že mu nejmenovaný člen ÚV nabídl 25Kč/kg. Seznam členů ÚV a dalších je tajný, ale bylo by zajímavé vědět, KOLIK ZNICH (nebo jejich rodinných příslušníků) OBCHODUJE, NEBO VYKUPUJE MED?
Možná je odpověď jednoduchá. Značné části stávajících struktur situace vyhovuje, je třeba jen oblbnout prostou členskou základnu, aby dál na to platila příspěvky a nekecala do toho.
No a vy za to vše platíte malou cenu. Jste příčinou všeho zla. Někdo to odnést musí. Když se neschopnost skloubí s arogancí, tak je to síla, která potřebuje nepřitele.

P.S.
Neuvažoval jsem zde tu nejoptimálnější variantu. Včelaři i obchodníci budou mít seriózní vztahy, budou vědět v čem jsou jejich zákony společné a v čem v rozporu a budou spolu tvrdě ale seriozně jednat i spolupracovat. K jednání bohužel musíte přijít připraven. S chutí, znalostmi, analýzou, podklady, kalkulacemi, plány a strategií. Nehodlám posuzovat vaši stranu, ale naše strana toho asi není schopná. Bohužel ke škodě celého včelařství.

Ale koho si volíme, toho máme.
Karel Jiruš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 12608


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Karel - Re: Rozhovor
Předchozí:Gustimilián Pazderka - Re: Sv?tov? cena medu?


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu