78150

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (160.218.197.238) --- 28. 4. 2005
Re: Prodej medu?Je toho o trochu více v těch zákonech.

Tak jsem sem dal ten dotaz a odpověď.

Zdroj: http://www.spotrebitel.cz/index.php/article/view/8578/1/
=========================================================
Atest prodávaného medu
              
       

Datum vydání: 08.04.2005 09:21

Musí včelař nechat vyšetřit svůj med, který hodlá uvést na trh? Můžu jako zákazník požadovat nějaký atest, který by prokazoval, že se jedná o nezávadný med?


Je li včelař podnikatelem a jako podnikatel svůj med na trh uvádí, musí být schválen a registrován pro tuto činnost příslušnou krajskou veterinární správou. Toto schválení je podmíněno splněním požadavků uložených ve veterinárním zákoně a ve vyhlášce 375/2003 Sb. Tento podnikatel je pak pod veterinárním dozorem.

Obecně z veterinárního zákona vyplývá povinnost uvádět na trh med, který je zdravotně nezávadný a pochází od klinicky zdravého včelstva. Vyhláška 76/2003 stanovuje v příloze č.3 v tabulce 2 fyzikálně-chemické požadavky, které musí med splňovat.

Pokud tento včelař prodává med ve svém "hospodářství" přímo spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti, pak přímá povinnost na vyšetřování medu není. Nicméně i tento včelař je pod veterinárním dozorem v tom smyslu, že je registrován, je členem Českého svazu včelařů, který spolupracuje s orgány státního veterinárního dozoru. Tento včelař též musí dodržovat ustanovení veterinárního zákona, to znamená mimo jiné i odesílání stanovených vzorků na vyšetření zdraví včelstev. (V přípravě je legislativa, která včelařům prodávajícím svůj med ve svém hospodářství přímo spotřebiteli, dává právo požadovat dotace na vyšetření fyzikálně-chemických parametrů uvedených ve vyhlášce 76/2003.)

Odpověď zpracoval: Josef Duben,SVS, Ing. Blanka Matějovská,ÚZPI ========================================================
Konec převzaté správy bez úprav.
.......................................

Ona vyhláška 76/2003 toho obsahuje mnohem více.

Mě ta otázka a odpověď připadá nějak střelená od boku. Na to, že je platíme z daní, by to mohly rozvést víc a hlavně přesněji. Nemyslíte? (asi to byl záměr)

A ty dotace tedy naco ? Když nepotřebuji vyšetření? Že by nějaký nesmysl?...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9955


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Eman (194.149.115.135) --- 28. 4. 2005
Re: Prodej medu?Je toho o trochu více v těch zákonech.

>A ty dotace tedy naco ? Když nepotřebuji vyšetření? Že by nějaký nesmysl?...

Proč nesmysl? Až to bude, tak si zažádám o dotaci na vyšetření medu a získaný certifikát si vyvěsím do své informační skříňky na vrata. Tam si dám taky fotografii mé nejlepší včelí matky a přehled cen medu v okolních Supermarketech spolu s výsledky kontrol medů SZPI. A budu čekat na zákazníky :-)

((Co se ti zase Gusto na tom článku nelíbí? Je stručný, výstižný a slibný. Už se na tu legislativu těším :-)))

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9956


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu