78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Lubomir Ceska (194.108.234.70) --- 24. 2. 2005
Korespondence s ministerstvem II.

Odesláno dnes:

Ministerstvo zemědělství ČR
Ing. Jiří Pondělíček
Ředitel odboru rybářství, myslivosti a včelařství
Těšnov 17
Praha 1

Vážený pane řediteli, dovoluji si vás oslovit a připomenout lednovou schůzku se zástupci ČSV. Na tomto setkání jsme se dohodli na tom, že podáme návrhy k dalšímu jednání.
Již delší dobu probíhá debata o zlepšování kvality potravin. U medu jsou to zejména sledované ukazatele na obsah antibiotik (reziduí po léčení včel). Tyto látky jsou, i když ve velmi malých hodnotách (přes dozorovou snahu SVS i nás, výkupců) občas v medu nacházeny. Proto jako jeden z prvních bodů navrhuji možnost získání dotace na pořízení, případně zapůjčení detekčních přístrojů SCHARM 2 pro největší výkupce a zpracovatele. Jako alternativu doporučuji možnost dotace (příspěvku) na analýzy a rozbory medu ve státních veterinárních ústavech.
Tyto přístroje, a tím i rozbory, jsou finančně velmi nákladné a pro zajištění požadavku na nezávadnost stále tvoří vysokou finanční položku při stanovováníní prodejní ceny medu. Z důvodu konkurenceschopnosti se pak tyto odrazí v nižších nákupních cenách a budou postiženi především včelaři (producenti medu).
Mimoto bych Vás, vážený pane řediteli, chtěl požádat o dohled nad rozdělováním dotační přízně, jak mezi zájmovou, tak i pro podnikatelskou sféru. Jak jistě víte, máme na toto téma s představiteli ČSV různé názory. Zatímco ČSV tvrdošíjně obhajuje plošné dotace do zájmové činnosti, je dle mého názoru potřeba vytvořit i jinou formu včelaření, a to například podporou tzv. rodinných včelařských farem.
Tuto myšlenku jsem se snažil prosazovat již před deseti lety. Vybudovali jsme se spolupracovníky, a to bez podpory ČSV, provozovnu na zpracování medu a hodláme dále sdružit několik včelařů s větším poštem včelstev (nejméně 100) a formou tohoto sdružení jim napomáhat při realizaci medu.
Bohužel myšlení funkcionářů ÚV ČSV je stále orientováno pouze na jimi prosazované cíle. Před jednáním na Vašem ministerstvu jsme byli panem Sojkou požádáni, abychom nadále vystupovali v korektním duchu. Bohužel, jak jste si, předpokládám, i vy povšimnul, toto jednání v korektním duchu ze strany ČSV neprobíhalo.
V příloze k tomuto dopisu si dovoluji přiložit články časopisu Včelařství a mé odpovědi, zveřejněné na internetové včelařské konferenci. Vzhledem k tomu že se ze všech sil snažím o konstruktivnost, pokusil jsem se vám v tomto dopise předložit několik návrhů k zamyšlení.

Lubomír Češka
V Lednici 24.2.2005

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8908


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu