78370
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Stonjek --- 7. 2. 2005
Re: frekvencni menice
Použití počítače je opět jedna ze zbytečných komplikací. Nevím proč bych v medárně s rukama občas silně od medu měl obsluhovat počítač, byť nějakou vykopávku. Měnič má v sobě jednoduchý programátor, který je pro vytáčení medu zcela postačující. Já mám počáteční frekvenci nastavenu na 80 ot/min, konečnou asi na 320 a čas mezi tím asi na 12 min. A tak ručně pouze zapínám a vypínám, Další funkce je za sebou asi 20 rychlostí po určitou dobu, vše se programuje. O této funkci však moc nevím, protože ji nepotřebuji a nepoužívám . I když jsem s měničem žádné závratné množství medu nevytočil, rozhodnutí používat ho rozhodně nelituji, musím však varovat před poměrně složitým návodem. Protože elektronika a ovládací systémy nejsou ani zdaleka mojí silnou stránkou, zapojil mi ho kamarád a i tomu to dalo dost koumání. Ať se daří!
S pozdravem R. Stonjek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 8571
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu