78127

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka --- 23. 1. 2005
Cenová katastrofa v medu

Moje odpověď byla bohužel potvrzena i pány výkupci (dovozci, distributory) J.Haladou a L.,M. Špačkem ve článku Moderního včelaře - předjaří 2005 str.18.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8385


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Jirka S --- 23. 1. 2005
Re: Cenová katastrofa v medu

Zdravím všechny, výkup medu za 30 Kč? To jsem zvědavý kdo jim prodá med! Když jsem někde četl, že krmit drahým cukrem je luxus, a že než kupovat drahý cukr tak raději bude krmit medem, který během sezóny uschová, zdálo se mi to přehnané. Ale při těchto cenách, proč by se někdo namáhal vytáčet med pro výkupce za 30 Kč, a potom ještě vařil sirup? Naloží zpět plásty s přebytečným medem, který neprodá za rozumnou cenu a má vymalováno? Zdar výkupcům! JS

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8386


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Lenka Langerova --- 24. 1. 2005
Re: Cenová katastrofa v medu


Přátelé,
všichni by jste si konečně měli uvědomit, že ceny každého produktu, tedy i medu jsou smluvní, tak proč se rozčilujete nad cenami, které nabízejí výkupci?
Záleží pouze na každém z Vás, zda za jejich nabídnutou cenu svůj med prodáte, či nikoli.
A věřte, že dokud jim za tyto ceny budete prodávat, cenu určitě zvedat nebudou. Taky proč, že?!
Osobně doporučuji neprodat a na přebytečný med si najít sám odbyt venku, či zvýšit prodej ze dvora, nebo uschovat, až budou prodejní ceny dohodnuty na takové úrovni, která je akceptovatelná jak výrobcem, tak výkupcem.
Konečně si už važte své práce a
Zdraví Lenka Langerová

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8390


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
G.Pazderka --- 24. 1. 2005
Re: Cenová katastrofa v medu

To jsem podal také v dávné minulosti k diskuzi. R.2002?? Potom ovšem došel stát a stopnul Čínu. Takže přišlo cenové hup nahoru. V tom období, příspěvek z 22.5.2003 č.3078, plus dodatek, byla fantastická cena medu ve výkupu a to zjištěných později až 80,- Kč za kilo květového medu. Za zvýšení ceny medu mohla tedy ruka úředníka a ne nedostatek mimo sezonu. Momentálně je zřejmě medu v ČR nadbytek a to i dnes.(mimo sezonu)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8403


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
G.Pazderka --- 24. 1. 2005
Re: Cenová katastrofa v medu

Chci také říci svůj názor na výkupce. Momentálně jsou všechny výkupní místa české! Nechce-li Svaz s nimy spolupracovat, vidím budoucnost včelaření ještě horší, protože skutečně se nedomýšlí mnoho důsledků s politikou potírání zpracovatelů medu. Ti mohou ostatně skončit.(jako Předboj)Potom nastupuje důsledek slepoty v postoji ÚV ČSV.!!Reálně lze říci, že v momentě, kdy zahraniční výkupce a distributor zjistí výhodnou (vysokou) cenu nebo místo na trhu, napakuje se sem a věřím, že ho teprve nebude zajímat vůbec nic kromě zájmu vydělat. Chci tím říct, že pouhý zájem prodeje ze dvora je krátkozraký a v momentě nízké ceny v supermarketě klesne reálně cena i při prodeji ze dvora. Alespoň reálná šance tu je dost vysoká. A český zpracovatel zatím dělá to, co by dělal každý obchodník na světě.Dováží med v rámci možnosti poskytnutých státem. A co navíc? Chce spolupracovat s ÚV při jednání na ministerstvech. A zcela určitě mluví česky. Prostě obchodník dělá to, co mu stát či EU umožní a dělat to bude. Chtějme podmínky na včelaření po státu (hlavně po jejím úředníkovi).Pomoc od státu v dnešní podobě je kontraproduktivní.Proto za stav v otázce činnosti zpracovatelů může v důsledku i ÚV ČSV. Ne organizace jako taková, ale ÚV, které zvolilo politiku mazání medu kolem huby.Organizaci považuji za to nejlepší co může včelaře potkat. (komunikace a výměna zkušeností)V žádném případě nechci tímto na nikoho útočit, ale pouze zveřejňuji svůj názor na, z mého pohledu, krátkozrakou politiku ÚV.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8393


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu