77656

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jiri (178.22.113.7) --- 27. 5. 2021
Cena medu

Jj. Tak presne delnicka strana lidu zahlcuje svetovy trh medovou smakuladou.

Nejaky ridky zkvaseny med cinsky zpracovatel nakoupi, dosusi prefiltruje, dobarvi dle objednavky nas zapadaku a vypraci kontajnery.

Uz kolik let se ve vcelarske literature objevuje graf, narust vcelstev je v radu jednotek procent, ale narust exportu z ciny je 30 proc. Takze nejde vubec o med ze vcel ale o medovou nadstaveninu. Americani na toto kvuli ochrane trhu maji dovozni cla, ale evropa si hraje na samaritana, ktery rozdeluhe radsi vcelarum pseudodotace nez aby si doslapla na kvalitu cinske smakulady.
Zlute semne, jak vestila sibila presycuje trh a my se na to v evrope demokraticky divame a v cesku jsme to opet dotahly jeste o stupen vys, klanime se u letadel za milodary v biologicko.ekonomicke valce.

Takze zahranicni kapital distribuje medovou smakuladu nasincum, a ti v honbe za usporou kupuji v akcich predrazeny cukrovy roztok, a domaci vcelar se krci a boji se rici zakaznikovy, ze jeho pravy vceli med ma hodnotu minimalne 200 kc ne.li vice za kg.
Neni to ubohe, kam az jsme v tom trznim prostredi klesly?

Mame jako cesti vcelari nejakou stavovskoz sebeuctu?
Prumery plat se stat.sprave je 40 tis. A my zde v dobe hromadnych uhynu a vypadku snusek resime cenu 200 kc...

Nemam slov, cus

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75134


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu