78285

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (90.178.51.173) --- 23. 5. 2021
Re: Krmíte?

To ale znamená, že až se definitivně proflákne dotování včelaření jako kupování voličských hlasů politiky za peníze daňových poplatníků a to dotování skončí, bude následovat pád počtu včelařů a včelstev v ČR.
Protože spoléhat jen na řepku a na to, že řepka zásobí včelstva až do jakési hypotetické menší červnové a červencové medovicové snůšky, protože jiné zdroje v krajině už nejsou, takhle dlouhodobě včelařit s větším počtem včelstev nejde.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75109


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.76.173) --- 23. 5. 2021
Re: Krmíte?

Jak muze vcelstva zasobit,kdyz vcelare svrbi ruka,aby i to co prinesou z repky,tak vytocil??? Zasobi je mozna u mne,protoze tenhle repkovy sunt se snazim nevytacet,ale nechat ve vcelach pripadne vytahnout ramky pro krmeni oddelku.
Letos zatim prinos porad v nedohlednu,v medniku nahoru,dolu.Nekdy neco prinesou,jindy znova stahuji zasoby do plodiste.
Aktualne tezce zatazeno,10 stupnu,studeny vitr a opet ani kapka vody.Na cesnech semtam vcela pro vodu,letovy provoz zadny.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75110


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(91.221.213.137) --- 23. 5. 2021
Re: Krmíte?

Co pak zvýbá, když je v lepším případě ve včelách 15 kilo řepky, některé i méně? Vše vytočit a zakrmit cukrem aby včely nepadly hladem, nebo netočit nic a doufat že z lípy něco málo bude?

Vloni jsem nechával co to šlo včelám cca 15kg v ,,medníku pro včely", v naději že to prospěje včelám, a lípu propršelo a byla zima a zakrmilo se nakonec ještě dosud rekordních 20kg cukru, všechna ponechanou řepku z jara spotřebovaly.

Co za takových podmínek chcete víc vykouzlit?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75112


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu