78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jiri (37.48.24.82) --- 7. 5. 2021

Vcelarstvi je u nas v hobby rovine, nikdo si nedela kalkulace a business plan,aby mel zisk a jako platil dane, takze se zde furt drhi seda zona...do 60 vcelstev se schova vse i kdyz opylovaci sluzba oficialne neexistuje...nebo existuje...ta do 180 kc na vcelstvo...ale to je pri kszdorocni inflaci 2% vyzmech, ale drzi to svazovy aparat..a kolecka se toci, takze vse OK. Hlavne zadny zmeny, pokrok v mezich zakona... on med je v poslednich letech opravdu luxusni potravina...nabidka spickoveho medu stagnuje, jen vcelari se boji rici si o ferovou cenu, a ani svaz nechce ze sve pozice tuto stranku otevirat, protoze co rekne urad pro hospodarskou soutez...ale kde je pravda? Ubohost, vcelari si pry musi konkurovat v potu tvare, ale agrobaroni muzou kupovat konkurenci ve vyprodeji a se slevou...takze vsichni jsme si rovni, ale nekteri muzou u jidla chrochtat...doufam ze na podzim rozdame novy karty,alespon v ceske kotline. Lidi vzbudme se, cina neni kamarad ale nelky konkurent, ktery falsuje vceli med ve velkem s takovou presnosti, ze evropske labiny toto neodhaly nebo spise se odhalit nechce kvuli smesnym rozpoctum na pravidelny monitoring trzni site. Takze bud cine vystavime cervenou nebo si muze hrat na drobry prodej ze dvora a placat se pres rame ne mame nejlepsi orgabizovanost na svete.. a k cemu ta organizovanost, vzdyt nejsme schopni ani udelat oficialni stanovisko k padelanym medum a toto odpresentovat novinarum, co nas trapi... kde je ta vcelarska loby? Co dychanky na pude poslanecke snemovny? Slabota ani ozvat se neumime, my nejlepe organizovani vcelari sveta...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75054


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.79.188) --- 8. 5. 2021
Re:

Nevcelarime vetsinou pro byznys plany,ale proto,ze nas to bavi.Slovo bussines plan snad ani ve vcelarine nema co delat.To patri ke kravam,pestovani plodin,cinnostem konanym za ucelem zamerneho vytvareni zisku ze zemedelstvi.A to vcelareni pro naprostou vetsinu vcelaru nebylo,neni a nikdy nebude.A ta hrstka,ktera vcelarinou hodla uzivit rodinu to ma jiste tezke,ale je to jejich volba,ne nas ostatnich.
Svaz se pasoval na pomyslne ministerstvo vcelarstvi,sam od sebe,jenomze snazit se sedet zaraz na vice zidlich se jaksi neda.Tak bych tu dojemnou a vychvalovanou organizovanost neprecenoval.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75055


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (90.178.51.173) --- 8. 5. 2021
Re:

"Slovo bussines plan snad ani ve vcelarine nema co delat.To patri ke kravam,pestovani plodin,cinnostem konanym za ucelem zamerneho vytvareni zisku ze zemedelstvi.A to vcelareni pro naprostou vetsinu vcelaru nebylo,neni a nikdy nebude.A ta hrstka,ktera vcelarinou hodla uzivit rodinu to ma jiste tezke,ale je to jejich volba,ne nas ostatnich. "
a.
To je přece jedno, co se pěstuje nebo chová. Pokud to zabere ročně významné množství času, je případný finanční benefit z toho přece další požitek.
Ovšem co se týká včelaření, já jsem přestal včelařit pro finanční benefit z prodeje medu někdy kolem roku 1995.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75057


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(178.255.168.151) --- 8. 5. 2021
cena medu--------------- k zamyšlení

trochu z jiného uhlu, s Jiřím souhlas.....

dnes se vše rapidně zdražilo a ještě zdraží.....cena práce je dne při prům. platu 35000 Kč měsíčně a fondu 160 hodin 220 Kč / hodinu.
Započítají si všichni do ceny nebo budeme pořád dělat za 60 Kč/ hodinku?????

/ a nepište zde že to nepočítáme, všichni chtějí příjem za med/ jinak by to nedělali.
Již loni jsem prodával za 220 Kč, vše prodáno. Letos uvidím dle množství ale klidně zdražím.

Najdete dnes zedníky, který dělá za 100 Kč/ hodku? ten bere 300+ a to nám říkali ve škole ty seš blbej půjdeš na zedníka.


Je snad včelař ještě blbější???????????????

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75056


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu