78224

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.72.169) --- 10. 1. 2021
Re: tak jak dál

Jake financni nahrady?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74704


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 13. 1. 2021
Re: tak jak dál

Předpokládám, že zvolený funkcionář nějaké pobírá. Konkrétně okresní nebo dokonce ten vIP z ÚV ČSV z Prahy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74705


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
JosPr (46.135.17.172) --- 13. 1. 2021
Re: tak jak dál

Predpokladat znamena h... vedet.Coby clen OO pouze nahrada cestovneho v cene busu,kterou odmitam brat,neb tam jezdim dobrovolne a ne kvuli par drobnym.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74707


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
JosPr (46.135.27.227) --- 13. 1. 2021
Re: tak jak dál

Pri vsi ucte Radime,porad jsme dobrovolni funkcionari,byt nas valem ubyva a to,ze tohle delame,delame z duvodu,ze alespon neco v tomhle nestastnem spolku plnem predsudku a zazitych pravd delat chceme,ne pro penize.Ty at jdou do pokladen a muze je ZO investovat,pachat z nich uzitecnou cinnost,propagovat vcelareni atd.To ze si na hrbech dobrovolnych funkcionaru jini vybudovali kariery,ruzne baksise,vysplhali se po nich k navazovani kontaktu s politiky, je vec jina.Tusim,ze to neni tak dlouho,kdy se resilo,zda je potreba, aby clenove RV pobirali odmenu tisic kc,protoze tohle podleha dani a ekonomka (pokud si dobre pamatuju) se jich ptala,jestli jim ta tisicovka stoji vubec za to.
Pan kolega Ehra zde narazil na platby z administrace 1.D pro OO.Tam je opravdu par podivnosti,vyuctovani 1.D opravdu nekdo musi kontrolovat, tam je financni bonus na miste, byt je v podminkach nepochopitelne vsunuto,ze se to financuje podle poctu clenu OO (aniz to mozna vite, po novu uz jste clen i okresni organizace automaticky,nejen clen Vasi ZO) a je tak mozno odmenit a zdanit vicero lidi (proc?)Ze je tam z administrace platba primo pro OO,je taky dobre.Budete chtit platit vic prispevku proto,aby OO fungovalo??? 2.40 kc ze vcelstva je vysmech jak ZO, tak OO.
Okresni organizace je vyuzivana k cemu? K hromadnym objednavkam leciv pro ZO (kdy prijdou leciva za cenu s dotaci),to bych hodnotil jako velke +,k shromazdeni dokladu k administraci 1.D,opet velke +,mozno prerozdelit nevyuzite finance jine ZO (v ZO to nemusime nikde posilat,ale dame na okres),ke kontrole dokladu vyplaceni 1.D.Nektere male ZO dodnes nemaji ucet a vyuzivaji ucet OO.U nas porada OO pravidelne okresni prednasky, taky +,pravda s ucasti konstantniho poctu ucastniku (zbytek je liny zvednout zadek) a v neposledni rade je to poradani kurzu chovu matek,pro zacatecniky,atd.To je taky potreba z neceho zaplatit..Co mi chybi jsou informacni toky z RV na ZO, tohle nefunguje ani primo z RV,o nejake aktualnosti nemuze byt vubec rec.
Dal je tam moznost predsedu ZO vyjadrit se k deni,dat najevo svuj nazor(trebas je z neho stara garda funkcionaru na mrtvici),probrat problemy,navrhnou moznost reseni,vyhodnotit dnes tragickou ucinnost nekterych leciv vzdor lobingu svazu za jejich prodej.Nekde samozrejme maji nastaveny mantinely z dogmat a vecnych pravd,coz neznamena se bat rict k tomu svoje a byt klidne za cernou ovci.OO bych nerusil,ale snazil se z nej udelat smysluplny organ a ne cenzora nazoru,ktere se nehodi funkcionarum na svazu,jak je to zvykem mnohde jeste dnes.Pak taky muze klidne odpadnout aktiv s funkcionari,ktery leckde pripomina politicke skoleni muzstva za komancu,odmitani kritiky a placani se po zadech, jak nam svet zavidi.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74708


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
JosPr (46.135.27.227) --- 13. 1. 2021
Re: tak jak dál

Uz jenom dodam,ze vybor OO musi hajit zajmy a potreby svych ZO a ne byt zneuzivan na prodlouzenou ruku svazu k ovlivnovani nazoru a deni,nebo svazu v ZO.Tecka k OO.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74709


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
R. Polášek (90.178.51.173) --- 14. 1. 2021
Re: tak jak dál

No. já jsem kdysi byl taky dobrovolný funkcionář. Jenže, můj názor je na to takový, že tehdy jako čerstvý vysokoškolák chemik jsem o tehdy nových léčivech na varaózu věděl od dost víc než ostatní místní zasloužilí funkcionáři, dával jsem to najevo a tak jsem byl nějakým způsobem z toho funkcionaření po nějakém roce odejit.
Pak jsem si výboru ZO přestal nějak všímat až zase po takových dalších cca 15 letech zas nastala nějaká, spíš náhodná interakce s místním výborem ZO a já jsem s údivem zjistil, že ten výboru fungoval jako sociální bublina, v rámci které dobrovolní funkcionáři mezi sebou o mně šířili nesmysly, o kterých jsem nevěděl, protože jsem už mezi dobrovolné funkcionáře nepatřil. Člověk, o kterém si, podle jeho chování ke mně, myslím, že se o šíření těch nesmyslů nejvíc zasloužil, byl v místní ZO velmi uznávaný, dostával všelijaká poděkování za svou "záslužnou roli" v rozvoji místní ZO, medaili od zástupců města... No, je už mrtvý.
Takže si o dobrovolných funkcionářích ZO myslím svoje a není to nic moc.
A koukám se na to všechno z pořádného odstupu, využívám případných výhod toho sdružování, ale pokud by jen trochu vypadalo, že je výhodnější být bez toho sdružování, tak budu klidně fungovat samostatně.
Například ono společné nakupování léčiva přes ZO, to je náhoda, že expirační doba těchto léčiv je obvykle tak 3/4roku, takže v souvislosti s tím, že léčení musí majitel včelstev evidovat a léčení včelstev po expirační době tak není možné, má producent léčiva, VUVČ DOL, zajištěný každoroční odbyt léčiva?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74710


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
JosPr (46.135.67.8) --- 14. 1. 2021
Re: tak jak dál

To zalezi na tom,kdy se do ZO to lecivo dostane, Dol neni vyrobce na sklad.Okres ma moznost tri objednavek,kdy si Dol vyridi dotace sam, k unoru, k dubnu a pak az letni (nase vlastni terminy),lecivo prijde za zhruba 2 mesice,pokud ho ZO odebere okamzite a okamzite vyexpeduje mezi vcelare, je tam sance na expiraci, ktera potrva jeste trictvrte roku, mozna i rok.
Funkcionari jsou opet jen vysledkem zajmu clenu,pokud zajem neni,obrostou mechem,protoze za ne neni nahrada.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74711


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu