77646

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Ehra (78.80.17.113) --- 14. 12. 2020
tak jak dál

To je zajímavá informace pro kterou mám asi vysvětlení.
Ti prohližitelé kteři projdou veter.školením ,/ osnovy jsou stejné jako pro veter.lékaře na vysoké škole / mají dle příslušné vyhlášky nárok na 200,- kč za jedno prohlédnuté
včelstvo a na dopravní náklady.Ale SVS striktně odmítá tyto
náklady hradit.Filosofie této záležitosti je my SVS vás proškolíme vy si to zaplatíte / 8.000,- + 2.000,- kč / úhradu
požadujte po chovateli včel!!! SVS může ze svých prostředků
pokytnout max.25,- kč. za prohlídku jednoho včelstva podezřelého na MVP.V celé ČR je pouze 8 nově proškolených prohlížitelů.Osnovy jsem viděl, je to dosti náročné.I přesto
by každá ZO měla mít min.jednoho ofic.prohlížitele.Ale kdo uhradí náklady školení? A také aby to byl člověk,který perspt.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74603


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.65.20) --- 14. 12. 2020
Re: tak jak dál

Vubec nejde o nahrady,ale o to,ze to nikdo nechce a nebude delat.Tusim,ze probehl jeden kurz prohlizitelu vcelstev po 20 adeptech,jestli jich proslo 8,je to znacna umrtnost uchazecu o razitko.
Pritom je to velice jednoduche, ukoncit nesmyslnou zimni mel na varroazu,ktera mela smysl v dobe sireni varroazy a presmerovat prostredky statu na vysetreni na mvp.Nalez spor je prokazatelny,metoda stale citlivejsi na zachyt spor,veterina si to dosetri a dohleda sama bez nejakych prohlizitelu,dle meho nazoru uplne zbytecnych.Zabalit podezrely plast,zapichat do nej sirky k podezrelym bunkam a kontaktovat veterinu snad svede kazdy druhy vcelar.
Rekl bych,ze vitr fouka uplne odjinud,na prohlizitelich nemela zajem SVS,ale stara garda na svazu,ktera nemuze prekousnout,ze nemuze strkat nos do vcelstev ostatnim.Takze se ani nedivim,ze SVS ukoncila spolupraci a nehodla prohlizitele angazovat,kdyz stejne podezreni na mvp musi setrit sama.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74604


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
JosPr (46.135.65.20) --- 14. 12. 2020
Re: tak jak dál

Rekl bych,ze klestika nesmyslne precenujem a ceranae zoufale podcenujem.Zrejme opet tlak na dotacni penezovody spravnym smerem.
Zdenku nosema apis a nosema ceranae jsou 2 naprosto odlisne patogeny,apis vetsinou kazdy videl,ceranae nevidi pouhym okem nikdo a podil na uhynech proste svede na varroazu v duchu nejlepsich tradic dotacnich penezovodu.Proste vidime jenom to, co videt muzem nebo chceme. Klapky na oci a vpred.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74605


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu