78509

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.72.159) --- 29. 10. 2020
Re:

Kdesi je tam Radime chyba. Nekolik let za sebou se mi podarilo v tehle saskarne dosahnout 0,pamatuju rok,kdy v ZO bylo 80% nul a jen 2 vzorky byly neco malo pres 1 cela. Vyborna startovaci pozice? Houbeles. Uz v cervnu padalo roztocu jak kviti po otrepu praskovym cukrem, kteri tam podle Dolske metodiky vubec byt nemohli.Tak k cemu ta zimni mel na varroazu je? Organizovane leceni??? Podle tydny predem naplanovanych terminu??? No pokud chceme snizit pocty vcelstev a mit spoustu vcelaru-neumetelu, smele vpred. Kazde stanoviste je jine a zadne centralni planovani dnes neplati.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74491


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 30. 10. 2020
Re:

"Kdesi je tam Radime chyba. Nekolik let za sebou se mi podarilo v tehle saskarne dosahnout 0,pamatuju rok,kdy v ZO bylo 80% nul a jen 2 vzorky byly neco malo pres 1 cela. Vyborna startovaci pozice? Houbeles."
a.
A to já jsem zase normálně na podzim třikrát fumigoval nebo fumigoval dvakrát a jednou nechal důvěrníka na začátku prosince to udělat aerosolem, přes léto jsem posypy cukrem nebo podobné bláznění nedělal, o roztoče se vůbec nestaral A fungovalo to všechno 30 let, nějak od roku 1986 nebo snad 1992, kdy se roztoči u nás viditelně objevili až nějak do roku 2016 - 19. Kdy se teprve objevily úhyny.
Maximálně co jsem dělal navíc, jsem čerstvé roztoče z fumigace zamrazil v mrazničce a potom házel do odevzdávané měli v počtu právě těch 3 kusů na včelstvo, abych dosáhl i jarního ošetření nátěrem plodu. Tehdy to jinak nešlo. A zamrazil proto, protože jsem zjistil, že když jsou schovaní roztoči stačí a vysušení, tak je v laborce nenajdou. Musí to být čerství roztoči. A to má m včely v podstatě v nížině v katastru, kde je formálně zavčelení nějak 40 nebo 60 včelstev na km čtvereční.
Asi to bude v tom, jak už napsal někdo jiný, že dokud všechny ty články toho léčení fungovaly, tak se nemuselo nic kontrolovat a to léčení bylo funkční. Ale nyní v posledních letech, jak se to sype, tak to prostě přestává fungovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 74496


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu