78023

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(91.221.212.49) --- 3. 1. 2020

Podložky vyčištěny, spady listopadový plus předvánoční varidol dohromady, kolem 100 VD, úhyny na těchto stanovištích 40-90%, stavy půjdou ještě dolů, někde zase už jen hrst včel, mrtvolek na dně oproti loňsku je málo.

Jedno stanoviště mírně vyšší spady kolem 200VD, jedno včelstvo tady i přes tisíc VD, všechny žijí, neoslabená zcela vpořádku, ,,geny" jsou totožné s ostatními stanovišti, alá ,,co přežilo z minula".
Jediný rozdíl - neloupily.

Jinak letos koncem června Gabon flum namísto tradiční KM, taky bylo kolem do 200VD, takže spady nejsou oproti minulým letům nijak vysoké. Úhyny ale pokračují stejným stylem už potřetí za 5 let. Umě 2015 - přes 50% a 100% oddělků KO, 2018 - 70% KO. 2019/20 zatím 40%. Co jsem se bavil s místním včelařem, který je na tom celkem dobře, jeden z tech co nikdy nezkusili F1, vše jen ze svých rojů, má asi -25%, tak říká že má taky po léčení minimum VD, že je z úhynů překvapen.

Opravdu se potvrzuje další vlna nemocí, že stačí čím dál méně VD. Co bude příště, jakýkoliv nález varoa = kolaps? Nebo postřik řepky, obilí a hned nato dominový efekt?

Jak vypadají včelstva letos na západě od nás, belgie, francie, německo, nevíte někdo? Mám tušení, že to záhadný morybundus přišlo od západu co jsem zaslechl už před lety, prošlo to námi na východ, ukrajina, rusko, maďarsko a nejde to dostat do starých kolejí.

Bond testy jsou po letošku už nemyslitelné i s každodenní kontrolou, dříve stanoviště prošlo sítem, kde byly tisíce VD, dneska stačí loupež 2kg i z okolí a padají i usazené roje. Prý je třeina stanovišť minus 90-100%, to znamená začít úplně znovu.
Okr.Opava,250m
Co u vás máte to taky tak šílený?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73802


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(2001:67c:2660:425:22::366) --- 5. 1. 2020
Re:

Bond testy jsou po letošku už nemyslitelné i s každodenní kontrolou, dříve stanoviště prošlo sítem, kde byly tisíce VD, dneska stačí loupež 2kg i z okolí a padají i usazené roje. Prý je třetina stanovišť minus 90-100%, to znamená začít úplně znovu.
Okr.Opava,250m
Co u vás máte to taky tak šílený?

Chtělo by to upřesnit lokalitu,už o tom tady byla řeč,třeba dvě tři vesnice,Opavsko je fakt rozlehlé.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73813


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu