78509

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


B.Tichý (85.71.247.39) --- 27. 12. 2014

Odpovídal jsem pouze na diskuzi, že fumagilin před 30 léty se nepoužíval na štěpení cukrů, ale na léčení nosematozy a byl zakázán pro zbytky /mám napsáno v sešitě streptomycinu, možná sulfatiazolu/ léčiva v medu.Také ne na zvýšení výnosu medu - ten se prokázal tehdy ve včelstvu, když byla zlikvidována nemoc, či vyléčeno včelstvo.
Na štěpení sacharozy - krystal.cukru /sáček zakoupení v každém potrav. obchodě/ na jednoduché cukry se používala kyselina citronová a získaný sirub se používal na výrobu těsta na krmení oddělků a hlavně na podněcování Nikdy jsem tehdy neslyšel na štěpení melicitozy.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65478


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
gp (93.92.52.23) --- 27. 12. 2014
Re:

Ano já zase odpovídám, že se neví dodnes jak a proč Fumagillin vlastně někdy fungoval a proč někdy nefungoval. Protože když dva dělají totéž, není to totéž. Nikde nikdy jsem ve včelařské literatuře pokud si pamatuji, nenašel to, co jde dnes lehko zjistit, ato, že houba svými enzymy v cukrovém roztoku nebo těstu, prostě začne cukr rozkládat a každá houba to umí jinak. Potom tu jsou úhyny typu CCD a včelatva, která dodnes CCD netrpí. Potom se ptám, kolik a jakých hub je vtom uhynulém úlu a kolik je vtom úlu, kde včelstvo nikdy nijak na symptomy CCD neuhynulo.

Stejně lehko jde ověřit informaci, že pokud někdo někde napsal nebo sdělil a poté napsal jako poznámku, že prý po Fumagillinu jsou dohledatelné zbytky "streptomycinu, možná sulfatiazolu", že to je úplně jiná kategorie antibiotik a nemá v podstatě společného s obsahem Fumagillinu nic společného. Je to zkrátka omyl nebo výmysl nebo jiná diagnóza - na mor a ne na nosemu. Nebo to tam ten včelař někdy před zjišťováním naházel jak do hnoje a tak se má všeobecně zato, že fumagillin je sračka po které se najdou straptomyciny a podobné zbytky. Je to zkrátka nemožné po Fumagillinu najít takové zbytky. _gp_
............

B.Tichý (85.71.247.39) --- 27. 12. 2014

Odpovídal jsem pouze na diskuzi, že fumagilin před 30 léty se nepoužíval na štěpení cukrů, ale na léčení nosematozy a byl zakázán pro zbytky /mám napsáno v sešitě streptomycinu, možná sulfatiazolu/ léčiva v medu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65481


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu