78515
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 26. 12. 2014
Re: Desinfekce mÄ?li
V našem případě pak nakupuje matky z rozmnožovacích chovů Které nejsou prověřené místo aby nechal svá špatná včelstva padnout a z těch zbylých množil své vlastní. Vůbec nechápe, že takovým způsobem získá svou vlastní linii odpovídající právě těm jeho chovatelským podmínkám. Tím pak i bez zapomenutých léčebných postupů dosáhne lepších výsledků.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: Standa Pe <stanislavpe/=/atlas.cz> Komu: Včelařský mailing list <vcely/=/v.or.cz> Datum: 26. 12. 2014 12:19:59 Předmět: Re: Desinfekce měli
"K čemu je Ti fumagilín? K zanášení teziduí antibiotik do včelstev a oslabovaní jejich přirozené vitality? Někdo ho kdysi používal do poslední dávky krmiva a do těsta na jaře. Na tehdejší dobu za ca 55Kč, dovážel se z Maďarska. Potom vyvinuli ve VÚVč v Dole Nitekabin, ale nikdy jsem ani jeden přípravek nepoužíval. Oboje bylo zakázáno protože se to dostávalo do medu. V Číně používali na mor včelího plodu zakázaný Sulfatiazol a byl z toho velký problém. Včely měly vždycky nosemu, mor plodu a další choroby a přežily bez člověka miliony let díky přirozené vitalitě, o které nemá člověk ani potuchy a proto ji nedovede využít. Všechno řídit, všemu velet, všechno ovlivňovat to je krédo člověka a potom čumí do včel a diví se co se děje a hledá berličky v podobě např. antibiotik."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 65468
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu