78007

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav Č (88.101.253.177) --- 20. 10. 2014

Byl jsem v Německu a ve Francii. Mají letos také problém s varroázou, v Německu se očekává úhyn 30 procent včelstev. Ve Francii pro jazykovou barieru přesně nevím, ale ruční mluvou velký problém. Sám léčím 6 kapkami varidolu na tři nástavky před léty konzultováno s výzkumným ústavem s tím, že 4 kapky by měly stačit, ale jak je uvedeno v jiném příspěvku pro optimální koncetraci účinné látky a také pro dobrý pocit s dobře provedené fumigace se přikláním k 6 kapkám na tři nástavky. V roce 2007 jsem včelaře varoval. Byl jsem za pitomce. Tehdy jsem to vyřešil Gabonem. Všechna včelstva přežila, ostatní měli prázdné úly a já silnou snůšku . Reakce včelařů: jakto, že mě přežily včely.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64909


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 20. 10. 2014
úhyny včelstev Re:

Každoroční úhyny včelstev na varaózu, tak do 5 - 10 % bych bral spíš jako pozitivum. Přinutilo by to včelaře lépe léčit a ty horší skončit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64910


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu