76150

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Martin H. (90.177.148.94) --- 19. 10. 2014

U nás v ZO již padlo odhadem 10% včelstev na varroázu. U mě na stanovišti kmenové včelstvo zatím napeadlo, zato 90% oddělků uhynulo, prostě oddělek na 6 rámcích, během 10 dní bez včel, včely hynou venku. Plod na 2 rámcích - již zachladlý, matka na horních loučkách, zásoby jsou nakonec vyrabované nárazově poslední 2 dny, teď už rabují hlavně vosy, včely už přestávají.

Test na nosemu, ze zadečků z mrtvolek i živých včel, pod mikroskopem nic neodhalil, jen několik oválných spór - tedy Nosemy apis.

Pravděpodobná příčina úhynů, u nás, je přemnožená varroáza v podletí a s tím spojené virózy.

Již máme po prvním ošetření varidolem, roztočů již není nijak mnoho, maximálně stovky za 5 dní po ošetření. To s kyselinou byly předtím tisíce.

Doufejme, že oslabená včelstva přežijí do jara a postupně zesílí.

Opavsko 235m

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64902


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu