78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 19. 4. 2014
Re:
Gabony jsou dva 90 a 92 ten první se může použít 2x a ten druhý vícekrát. Doporučuje se právě střídat aby nevznikala rezistence a tady se rozhoduje jaký vlastně si objednáte. Jestli to u vás SVS diktuje nemísíte se alespoň rozhodovat sami. Co jako problém nevidím je ten varidol Vždyť ta lahvička stojí pár korun (včelař si odepře 1 pivo za 2 roky). A pokud ji nenecháte zmrznou vydrží i pro druhý rok. Tady se šetří na pár kapkách, ale podívejte se do svých popelnic kolik vyhazujete mnohem dražších věcí. Taky je důležité mít v tom říjnu to léčivo doma a ne čekat až mi ho někdo vrátí Mnohdy vhodná doba k tomu léčení trvá jen několik málo hodin. Když ji pak prošvihnete je ta účinnost ta tam. u gabonů a aerosolu to není tak podstatné. Zrovna tak místo gabonu lze použít i ty ostatní léčiva což ale má za následek menší účinnost. V případě použití kyseliny mravenčí v jakékoliv aplikaci, je pak na libovůli chovatele v biochovech. Protože se střídají nejméně 2 léčiva neměla by rezistence vznikat Pokud jsou neúspěchy s léčení je to způsobeno hlavně nevhodnou dobou jejich aplikace. V tom žádné nařízení , komise či cokoliv jiného včelaři nepomůže. To si musí podle svého stanoviště ohlídat každý sám. V případě fumigací platí čím později tím lépe a tady ten zakopaný pes.
Pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: e-mail/=/nezadan Komu: Včelařský mailing list <vcely/=/v.or.cz> Datum: 18. 4. 2014 21:20:10 Předmět:
"Jsou tady docela zajímavé příspěvky. Například, že komise rozhodne jaký gabon použít. Nám nařizuje použití gabonu SVS a to maximálně 2x po sobě a poté nejméně 2 roky přestávka. Pokud to skutečně je tak, jak je zde prezentováno nedivím se, že léčivům ubývá na účinnosti. Žádné komisionelní léčení neorganizujeme již mnoho let. Pouze aersolování organizujeme pro všechny členy a provádí jej střídavě 5 lidí seznámených s aplikací aerosolu a spolehlivých k obsluze kompresoru. Protokoly nikam nepředáváme, pořizujeme pouze seznam s podpisy o ošetření aerosolem nutných pro žádost o dotaci. Ale čert je v detailu, jak podle nového nařízení předat neprodleně léčivo chovateli se 4, 5, nebo také 2 včelstvy když je balení pro ca 50 včelstev. Zatím jsme to řešili tak, že se několik členů dohodlo mezi sebou a léčivo předají, zatím to fungovalo dobře. Pro funkcionáře ZO by bylo nejlepší, aby si každý opatřil recept a léčivo sám. Potom by teprve zjistili co pro ně všechno děláme. P.S."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 64143
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (88.101.45.181) --- 19. 4. 2014
Re:
Pepan:
Gabony jsou dva 90 a 92 ten první se může použít 2x a ten druhý vícekrát.
Doporučuje se právě střídat aby nevznikala rezistence a tady se rozhoduje
jaký vlastně si objednáte.
--------
Nešiř tady pořád falešné naděje, rezistenci to nezabrání, je to stejná skupina a rezistence je na oba.
Jediné co na léto za chvíli zůstane je ta ČSV nenáviděná kyselina mravenčí v těch takzvaně zakázaných odpařovačích.
A zajímalo by mě ve kterém kraji ještě nařizuje SVS použití jen Gabonů bez alternativy.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 64144
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu