78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vojta (89.203.176.19) --- 26. 4. 2013

Pane Vojto, mám dvě otázky :

1 / Jaký máte průměrný medný výnos na včelstvo od roku 09
2 / V kolika krocích za rok jdete do včel. Pro přehled zásahy rozepiště.Děkuji

T.P

Proč jsem začal včelařit jen ve skleněných úlech je mnoho důvodů. Včelstvo beru také jako indikátor životního prostředí, abych lépe poznával přes včely přírodu. Představa pro začínající včelaře, že je to včelaření, které rychle vrátí současné přehnané náklady na zařízení je mylná.. V době nedostatku a vysokých cen cukru, než se vybudovaly u nás cukrovary,včelaři přikrmovali jen několika kg cukru, jen aby slabé včelstvo přežilo zimu. Výnos kolem deseti kg medu. Pořád platí v každé oblasti jiný výnos. Jak už byl cukr levný a kvalitní, spolupracovník toho využíval. Prodal med, a za peníze cestoval do zahraničí. Říkal, že když dá včelám 20kg cukru, tak vytočí 40 až 50kg medu a 30kg zase výnos zdvojnásobí. Zemědělství nebylo jednostranně zaměřené jako dnes. V této době jsem začal včelařit. V roce 2003 jsem měl naposled průměr 65 kg od včelstva. Začal jsem kupovat a měnit matky a výnos klesl na 40kg. Nyní už na 30kg. Vnuk včelaří ve vzdálenosti 3 km od nás. Koupené matky mu zase zlepšily výnos z 20 na 30 kg. To je právě na včelaření zajímavé, protože příroda nás dovede překvapit.
Počet zásahů do včel je na videu, které to nedokonale ukazuje. Oddělek je před doplněním zásob plný včel, tak se přidal podstavek s mezistěnami a doplnily zásoby do příštího roku. Včely jsme nachystali na výnos v dalším roce. Do včel se nezasahovalo. Kontrola přes sklo.Příští rok zásahy až při vytáčení
http://www.youtube.com/watch?v=pLfe2XEgoQk
.
U ostatních včelstev sleduji poslední rámek. Tak nahrazuji váhu.Zásahy pouze při vytáčení.
http://leteckaposta.cz/138485612
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61195


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu