78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Kapoun (212.96.187.90) --- 25. 2. 2013
Re: autorita ZO
Pěkný příspěvek. Souhlasím, že vnitřní příloha Včelařství je velmi užitečná. Komunikace z ústředí přes OO a ZO na jednotlivé včelaře, by byla těžkopádná, zdlouhavá a vyžadovala by častou komunikaci mezi jednotlivými úrovněmi organizace. A protože Včelařství dostávají všichni členové ČSV, je to nejlepší řešení.
Vždy se najdou nespokojenci s obsahem a zaměřením časopisu. V tiráži se hovoří, že Včelařství je odborný a spolokvý časopis, který pro své členy vydává ČSV. A protože včelařství je velmi různorodé (úly, typ krajiny, nadmořská výška a pod.), najdou se vždy s jeho obsahem nespokojenci.
A jsme u ankety (možnost vyjádřit se je možné v anketě ve Včelařství 3/2013). Podle mne by byla směrodatná, pokud by se v ní vyjádřílo 100% členů s tím, kdo se nezůčastní, nemá žádné připomínky a se vším souhlasí. Ankety se totiž zůčastní předevím ti, kteří jsou s něčím nespokojeni. Pokud by se to ovšem změnilo podle nespokojenců, ozvou se zase ti, co byli spokojeni. Když, tak ankety by se měly organizovat přes ZO, jejichž výsledky by byly zpracovány a převažující názory realizovány.
v současném Včelařství se mi líbí uvádění tématických okruhů v horních rozích časopisu, právní problémy. Možná že bych omezil jibilea. Proti minulým ročníkům je jistě názorově pestřejší, což má ovšem za následek více konfrontací.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60593
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Potu?ník Václav (e-mailem) --- 26. 2. 2013
Re: autorita ZO
> Ankety se totiž zůčastní předevím ti, kteří jsou s něčím nespokojeni.
Napíšu, proč se nezúčastním já. Protože rub ankety považuji za pro mne přínosnější, než to co získám vyplněním a posláním. Nemám čas běhat do copycentra, když nechci rozstříhat. Pokud je na webu vyplním, ale asi není, aby lidi nešvindlovali. V časopisu přečtu co mě padne do oka, do čtvrt roku to, na co jsem upozorněn (kamarádi, konference, příští čísla). Pak je vezmu ještě do ruky o dovolené a když marodím, tak se k nim vracím znovu. Problém všech těchto anket je to, zda respondent odpovídá na to, na co je tázán. Jako příklad bych uvedl otázku na typ úlu v MV asi 2 roky zpět. Velký počet včelařů odpověděl "typ jiný", zcela pochopitelně, protože tam nenalezl svůj typ úlu. A bylo vyhodnoceno tak, že včelaři neví v čem včelaří, respektive jejich úly jsou velmi staré. Protože nevybrali tachovák ani moravský univerzál, jediné úly které v míře 39x24 autor ankety zná. Vašek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60623
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (217.77.165.49) --- 26. 2. 2013
Re: autorita ZO
Anketa je na svazovém webu spolu s info o 2.kulatém stole.Spiš budu oponovat př.Kapounovi,že kdo ji nevyplní,ten souhlasí.Spíš,kdo ji nevyplní,je mu to jedno.Co se týče anket,jen tak dál,třebas anketa na informovanost členstva nebo zda dotace do včelařství jsou ku prospěchu,či nikoliv.JosPr.Ps:spokojenost s diakritikou?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60624
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel (213.168.161.13) --- 4. 3. 2013
Re: výstava Trenčín
V Trenčíně je to víc natěsno. Loni v jedné hale byl víceméně prodej včel. potřeb a ve druhé vystavovali vynálezci. Pokud chcete pokoupit nějaké běžné věci, tak určitě pochodíte. Sál na konferenci byl pěkný, ale i tak někteří lidi stáli. Mně se víc líbí Brno - žádné tlačenice a pro mě tam byli lepší vystavovatelé. Překvapilo mě např., že na Slovensku nevystavovali ti Slováci co dělají včelařské přívěsy.
Pavel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60739
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Josef ?amalík (e-mailem) --- 4. 3. 2013
Re: výstava Trenčín
..děkuji za názor. Je škoda, že v Brně výstava letos nebude. Mám dva "včelařské učně", spoustu věcí jim ukážu u sebe doma, ale na výstavě je toho prostě podstatně víc.
josef
Dne 4.3.2013 6:39, Pavel napsal(a): > V Trenčíně je to víc natěsno. Loni v jedné hale byl víceméně prodej včel. > potřeb a ve druhé vystavovali vynálezci. Pokud chcete pokoupit nějaké běžné > věci, tak určitě pochodíte. Sál na konferenci byl pěkný, ale i tak někteří > lidi stáli. Mně se víc líbí Brno - žádné tlačenice a pro mě tam byli lepší > vystavovatelé. Překvapilo mě např., že na Slovensku nevystavovali ti > Slováci co dělají včelařské přívěsy. > > Pavel >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60747
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu