78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 17. 11. 2011
Re: varidol

"Jedy se do včelstva budou dávat dokud si včela s roztoči neporadí sama. Je to hlavně o tom, aby ošetření bylo max.účinné. To je jediný způsob, jak počet zásahů snížit."

No asi by šlo i u nás trvale chovat včely bez chemického ošetřování. Ale znamenalo by to přes léto u včel přerušovat plodování, jednou nebo i možná dvakrát za rok včely setřepat do rojáku , ošetřit třeba vysokou teplotou nebo něčím "málo chemickým" po čem většina roztočů spadne, pak hodit na mezistěny a nechat je vystavět, intenzívně rozmnožovat oodělky nebo jinak, aby se kompenzovaly časté zimní úhyny. A tak podobně.....
Znamenalo by to obrovskou pracnost a malinké výnosy medu, kalkulované cena kila medu by klidně mohla vycházet tak 500 - 1000 Kč za kilo....

Fakt je, že kdyby to na nějaké hodně velké ploše, třeba půlce Moravy, vydrželi včelaři více let, tak by automaticky docházelo k intenzívnímu výběru čím dál odolnějších včelstev, postupně by se ty tvrdé zákroky směřující k omezení roztoče mohly mírnit. Až by za nějaké léta 10 - 20 - 40 ?? let možná vznikla včela tak odolná k roztoči, že by šla chovat i současnými postupy zaměřenými na co největší produkci medu s co nejmenší pracností.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 54867


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu