78242

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 4. 2011
Re: Re:Povinne vysetreni na MVP

"Castecne je to pravda.No zakazme vcelam brat zasoby tam,kde se spatne hlida.Ujet nebylo kam,uz jsme byly v OP.Tehdy platilo,ze se palilo cele stanoviste az s vice nez 50% klinikou.Tak se mor drzel zbytecne ve zbytku vcelstev o pul roku dele,tenhle postup vysel danove poplatniky na nejakych 200 000 za utracena vcelstva v okoli a material."

Přesně tak. Jestli něco způsobuje na podzim loupežení, tak to jsou otevřená a ještě velkoprostorová česna ve dnu dnešních nástavkových úlů. Včely jsou poloviční nebo ještě slabší proti srpnové síle, kdy včely obsedaly spodek rámků a ovládaly tak česno ve dnu. Zlodějky tak mají spodním česnem volný vstup do úlu a včely tak musí proti loupeži hlídat přímo na plástech po celém vodorovném průřezu úlu a to obvykle nezvládají. Pokud jsou včelstva stejně silná, jako že dneska obvykle jsou, dochází k vzájemné tiché loupeži a tím k promoření všech úlů na stanovišti až k promoření všech nástavkových úlů v doletu.
Staré úly tím zasaženy nebývají, protože ty mají malá česna, a tradiční včelaře, kteří navíc ještě poslušni tradice česna na podzim zužují. V chladnějším podzimním období tak včely z ostatních úlů tyto starší úly vůbec nezaznamenají jako možný cíl k loupení.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51506


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu