78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 4. 2011
Re: Re:Povinne vysetreni na MVP

" K tomu jednu poznámku .
Včelstva připravovaná na zimu v malém prostoru ( pro někoho slaboši), Nemají již kam ukládat zásoby a proto nemají potřebu ještě na podzim něco naloupit. Tak zvané super včelstva si pak toho samozřejmě donesou domu víc a o to rychleji padnou.
Nic se prostě nesmí přehánět."

Mě by zajímalo, jestli někdo ty slabochy, co mají zásob tolik , že už neloupí, viděl.
To dá přece rozum, že jestli někdo zazimuje slabší včelstva na méně rámcích, tak jim dá i méně zásob, takže procentuální poměr buněk zaplněných zásobami a buněk prázdných je zhruba stejný. Jediné úly možná přeplněné zásobami tolik, že by včely na podzimuž neměly chuť si přiloupit, co si pamatuji, byly excesy před takovými 40 lety, kdy oficiální technologie byla v srpnu zůžit včelstva na 6 - 8 plástů 39x24. A kdy někteří včelaři chtěli dobře využít první snůšky a mysleli si, že čím víc zásob do tak malého omezeného prostoru naperou, tím silnější včelstvo bude na jaře. Ovšem každého to přešlo po takových 2 letech, kdy museli na jaře něco dělat s množstvím nezpotřebovaných zimních zásob.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51505


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu