78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jirka Liška (90.176.134.186) --- 1. 4. 2011
Re: Dýmák

Mně všechny problémy vyřešil nákup nového dýmáku, takového toho vyššího modernějšího typu. Lépe táhne, rychleji hoří a tudíž nedehtuje. Když ho pořádně naložíš, vyčistí se skoro sám. S těmi starými typy je to nekonečný boj.
Jirka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51464


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 1. 4. 2011
Re: Dýmák

Moje kuřláky jsou někdy z roku 1980, jeden je starší snad ještě o dalších 20 let. Celkem mám 3 nebo 4 . A provozuji je bezúdržbově, ve spalovací části jsou akorát trochu od popela, v "hlavě" je tak do půl cm nános směsi dehtu a popelu uneseného proudem vzduchu, Což je ale spíš kladná věc, protože ten dehet trošku izoluje vnitřek kuřláku a tak je tam více teplo a lépe to hoří.
Akorát než zapálím oheň, vyhodím z kuřláku popel a drobné uhlíky z dřívějška a jednou za pár hodin prošťárám otvor, kterým odchází kouř, protože nanešený dehet průměr otvoru zmenšuje. Nic jiného s kuřlákem nedělám a stále hoří a produkuje kouř k mé plné spokojenosti.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51467


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu