78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 1. 4. 2011
Re: Dýmák

"Dobrý deň,
prosím o radu, ako najlepšie vyčistiť používaný dymák.
Ďakujem za radu. "

Trochu aprílový dotaz. Já díru, kterou vychází kouř, pročišťuji kleštěmi, kterými jinak tahám rámky ze svých zadováků. Kleště jsou pak cítit dehtem a včely na ně tolik nelezou. Jinak nechávám vnitřek kuřláku samočištění, chladný dehet je křehký a při větší vrstvě sám od sebe odpadá, třeba při vysypávání popela ze studeného kuřláku. Dehet a potom dole popel taky chrání vnitřek kuřláku před zrezavěním.
Očistit dehet od kovových dílů by šel pravděpodobně v louhovací lázni, ta ale sundá z venkovní strany kuřláku i cín nebo zinek a venek kuřláku tak bude rychleji reznout.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51454


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu