78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 3. 2011
Re: včelí mor a Vysočina

"Má to jedinou nevýhodu, příliš mnoho negramotných - bohužel i na vlivných místech. Pak vezmou fanatici sirky do ruky a pálí i všechny včely na stanovišti, kde našly jednu pozitivní buňku na celém stanovišti u včelaře začátečníka který má vše nové.
Že o kousek dál je léta pozitivní stanoviště a že jeho likvidací se dá předpokládat podstatné zlepšení včel v okolí bez kliniky, to už "berou jen jako teorii, protože o tom se u nás nesmí mluvit, natož psát".

Bohužel takový přístup pak vyvolává různé reakce.
Lepší ja pak podle mnohých spálit pozitivní včely a nikomu nic nehlásit."

Takhle nějak to vidím taky já.
Přiznám se, že nevím, co bych udělal, kdybych našel kliniku.
Nejsem žádný masař, co jde po penězích a výnosu medu a co kvůli tomu každý druhý rok kompletně zlikviduje matky, aby v zájmu vysokého výnosu a "pokroku" je nahradil matkami odchovanými od nějaké nakoupené matky. Takovému včelaři mohou pálit včely každé čtyři roky a nic se mu neděje, včely pro něho v podstatě nemají žádnou cenu. Maximálně má jedno až dvou roční propad ve výnosech a v penězích, kdy z nakoupených oddělků rozchovává nové včely. Pro mě mají moje včely velkou cenu, protože tady na tomto místě žijí v podstatě nepřerušené linii nejméně 60 let. Přede mnou je choval otec a před ním ještě stařiček. Pravda, dneska to už nejsou gebeticky stejné včely jako tehdy, ale linie je nepřerušená.
Pokud by nějaký, s prominutím idiot nařídil jejich likvidaci, pro mě by to byla nenahraditelná ztráta. Pochybuji, že bych v okolí někde v Beskydech někoho našel, kdo by držel linii stejně dlouho a od koho bych mohl podobné včely zase rozchovat.....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51244


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Josef Prochazka (217.77.165.46) --- 19. 3. 2011
Re: včelí mor a Vysočina

To co nakousl R.Polasek v poslednim prispevku je hodne osemetna vec."nevim co bych udelal,kdybych nasel kliniku".Ono to vypada jednoduse,zlikvidovat vcelstvo s klinikou a bude zase dobre.No bohuzel to neni pravda a to tvrdim z vlastni zkusenosti,kdy jsem palil na kliniku.Pokud uz nekde klinika propukne,znamena to,ze si spory do ulu vcelstva odnekud donesla,a to nejen na vlastni stanoviste,ale i na stanoviste dalsich vcelaru a je zadelano na problem v daleko vetsim meritku,cele vesnice,pulky okresu.Ztrata vcelstev boli hodne,ale zacit se da vzdycky znovu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51245


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu