77648

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(e-mailem) --- 18. 3. 2011
Vyšetření moru plodu na Vysočině

Prosím, víte někdo něco o povinném plošném vyšetření všech včelstev na mor včelího plodu ze zimních zásob na Vysočině?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ano,víme,přišla pozvánka na výroční schůzi jedné ZO na Třebíčsku kde se doslova píše,že účast všech důvěrníků je povinná,že se bude jednat o povinném vyšetření Včelího moru plodu na Vysočině,že včelař zaplatí jenom 50.-Kč a ostatní prý bude platit svaz.Není bohužel každému jasné,že tato akce je dobrovolná,prosazená pár jedinci,kteří jsou zde známi,jde jen a jen o peníze a aby si pomohla komerce. Snad je známa ZO, která to odsouhlasila - snad Světlá nad Sázavou,pokud to není pravdou,tak ať se ozvou a je třeba se jim omluvit.Ostatní okresní organizace jsou proti,zatím Třebíč a Jihlava se nevyjádřily,vypadá to na to,že tato iniciativa vznikla právě zde. Takže ano,vyšetření na mor plodu je zajistě dobrá věc,ale jenom na základě dobrovolnosti každého včelaře a ne povinnost. Také je třeba podotknout,že loni vyskočily fámy,že se našel mor plodu u jednoho včelaře,pěstitele matek a oddělků na Třebíčsku. Nějak to utichlo,vyšlo to do ztracena .

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51234


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Kapoun (212.96.187.90) --- 18. 3. 2011
Re: Vyšetření moru plodu na Vysočině

vitaxvita:"...vyšetření na mor plodu je zajistě dobrá věc,ale jenom na základě dobrovolnosti každého včelaře a ne povinnost."
Tomu nerozumím. Jestli něco považuji za dobrou věc, tak je jedno, zda je to dobrovolné, či povinné. Ten, kdo by si na základě dobrovolnosti nenechal vyšetřit včelstva, by potom ale měl nést veškerou odpovědnost, samozřejmě zejména finanční v případě, že se se mor u něho dodatečně zjistí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51237


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu