77977

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Libor V. (62.168.45.106) --- 13. 3. 2011
Prohlídka

Tak jsem se byl dnes prvně podívat na včely a to co jsem viděl mě překvapilo. První otevřené včely - 6 rámků s plodem všeho druhu, hlavně víčkovaný, (3/4 Langstroth) zásob pramálo, musel jsem jim přidat z oddělků. Prostě skoro sebevražednej rozjezd. Ostatní včelstva jsou na tom se zásobama zhruba tak nějak lépe (3-6 plástů zásob, 5 plástů plodu). Do loňských oddělků jsem mrknul jen letmo, plodují skromně, 2 plásty s koláčkem plodu uprostřed, zato zásob fůra....čekal bych to naopak, jakože mladé matky budou plodovat bláznivějc. Jinak stav parádní, všechno sedí přes dva nástavky. Krkonoše, 500mnm, Singer, druhý den tu máme konečně přes 10° nad nulou. Ať se daří, Libor.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51206


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Josef Prochazka (217.77.165.49) --- 13. 3. 2011
Re: Prohlídka

"Sebevrazedny rozjezd".Spis rozjezd diky velkemu mnozstvi prezimujicich vcel,zasobam pylu z podzimu,zvladnutemu tepelnemu rezimu a mnozstvi vybehleho plodu uz od ledna.Dnes jsem hrabal travu u ulu a pozoroval co chvilku cesna.Dopoledne:oddelky cily ruch,2 nastavky slaby let.Po poledni se zacinaji objevovat na cesnech prvni vcely s liskovym pylem.Odpoledne:oddelky stejny let jako dopoledne,2 nastavky silny let a velky prinos pylu,uvolnily pro prinos pylu velke mnozstvi vcel,ktere 1 nastavkove vcelstvo proste nema k dispozici.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51207


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
P.Krátký (90.180.212.169) --- 18. 3. 2011
Re: Prohlídka

Také už mám za sebou prohlídky u všech svých včelstev(a také doporučené přeléčení),stejně tak i u kolegy,kterému pomáhám s jeho 5 včelstvy.
V Dadantech v coulové stěně včelstva v pohodě,zavíčkovaného plodu málo-tak do 2-3 dm,zato otevřeného plodu mnohonásobně více(zejména vajíček),zásob ještě většinou dostatek(také ovšem díky tomu,že po několika letech jsem porušil zásadu 12 kg cukru a dal jim 15).
Zato u kolegy v jeho středně izolovaných úlech r.m.39x24 zavíčkovaného plodu podstatně více(okolo 15-20 dm),včelstva vitální,zásob také dost.Rozdíl mezi izolovanými a tenkostěnnými úly je letos obzvlášť výrazný,ale to ještě neznamená,že včely v Dadantech je nakonec nedoženou,několikaleté zkušenosti to jen potvrzují.

Zdraví Pavel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51236


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu