78143

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Aleš Molčík (89.24.5.32) --- 28. 2. 2011
Re: Vyšetření zimní měli

Průměr je vždy průmer a na každém stanovišti je jiný. Vše je v genech a s každým dalším rokem selekce,se může i ten průměr zlepšovat. Takže ušetřeno je to co je průměr a lepší než průměr. Volné páření matek v rámci jednoho trubčího shromaždiště, nedává jinou možnost než řešit stanoviště jako celek a z toho celku pro další chov odstranit slabé jedince pod průměrem. To konkrétní číslo průměru každé hodnocené vlastnosti, nikde v žádné tabulce není, to si musí každý včelař stanovit sám, z vlastního pozorování a záznamů. Zalétávání včel, loupež atd., proč to řešit, v rámci ponechání osudu ve smyslu přirozeného výběru takové včelstvo také nepřežije. Pokud jde jen o zalétávání, tak vhodným rozestupem úlů nebo přepážkami mezi jednotlivými úly ve včelíně nebo voze, jde zabránit. Je-li zalétávání velký problém.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51009


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Libor V. (62.168.45.106) --- 1. 3. 2011
Re: Vyšetření zimní měli

Aleš Molčík napsal:
Je-li zalétávání velký problém.

Libor V. odpověď:
No to já právě nevím, jak moc má zalétávání velký vliv na zavšivenost včel, to musí posoudit jiné kapacity. Mě jenom překvapilo, že jiným doporučujete vyřazovat včelstva na základě výše varroa spadu na podložku. A já se ptal, jestli jste třeba zkoušel vyřazeníhodné včelstvo zaměnit s jiným, s malým nebo žádným spadem. Jelikož se odpovědi všemožně vyhýbáte, odpovím si sám - nejen že jste to nezkoušel, ale radši děláte že nevíte o čem je řeč. Jak říkám, možná by Vaše průměry byly tímto testem natolik ovlivněny, že byste třeba přišel na to, že to kritérium podle kterého materiál vyřazujete, by najednou mělo o polovinu menší váhu. A takový výsledek by byl opravdu nemilý. Nejen pro Vás. (Píšu to v kvapíku, snad srozumitelně.) Ať se daří, Libor Valenta.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51010


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu