78005

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 25. 2. 2011
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1942

5.5.1942 Svazu v Praze a jeho obema Zemskym vcelarskym ustredi ulozeno spolupusobiti na splneni pracovniho programu zvelebeni chovu vcelstev.
Drzitele vcel jsou povinni odvest 50% nejmene vsak 2 kg z kazdeho vcelstva. Vcelari jsou povini odvest sbernam tez vsechen med,ktery jim zbude po splneni povine dodavky,pokud jej nespotrebuji sami ve sve domacnosti.Jakekoliv jine zcizeni medu-vymena-darovani a podobne je zakazano. Pridel cukru pro 1941-42 na vcelstvo je 7,5 kg na vcelstvo,na odchovanou matku 0,5 kg.

22.5.Vladni narizeni : Svaz ZUVS (zemske ustredi vcelarskych spolku)v Praze zanika a jeho jmeni prechazi do jmeni Zemskeho svazu okresnich sdruzeni chovatelu hspodarskeho zvirectva. Oba vcelarske casopisy slouceny.Zpravy ze spolku nebudeme uverejnovati.K tomu jsou schuze,kde se o vysledcich bude podavat prava. Vedeni Svazu ve funkci starosty prevzal O.Brenner,ktery byl tez povolan v celo ZU Cechy.Je nutno aby vsechny spolky vykonaly do 14 cervna mimoradne valne hromady,za povinne ucasti vcelaru. Na jejich programu bude jednotny referat o ukolech vcelarstvi v ramci vyrobni bitvy.

25.8. Vladni narizeni Sb.294/42 o organisaci zemedelstvi a lesniho hospodarstvi ktere opira se o zakon risskem vyzivovacim stavu,stanovi zrizeni-Svazu zemedelstvi a lesniho hospodarstvi- a dosahne toho,ze jednotne shrnuje a pevne usmernuje spolky.v organisaci zahrnujici cele protektoratni zemedelstvi. Ministr zem.p.Hruby: Novou org. stavbou prodchnutou vernosti k pude a k narodu,vernosti k Risi a k jejimu vudci.

ZU v Praze i v Brne slucuji se se Zemskym i svazy okresnich sdruzeni chovatelu hospodarskeho zvirectva. Vrcholnym organem je Ustredni svaz zemedelskych druzstev pro Cechy a Moravu v Praze Ustredni jednota hospodarskych spolecenstev se zmeni v -Ustredni penezni ustav- Ustredi zemedelskych druzstev v Praze a obdobne na Morave,ktery prechazi do jmeni Zemskeho svazu okresnich sdruzeni chovatelu.

15.11. ZU Brno val.hromada. Teto valne hromady zucastni se jiz delegati spolku,ktere byly dosud sdruzeny v ceskem ZU a predany ZUVM. Delegati vcelarskych spolku dosud sdruzenych v ustredi spolku slezskych,ktere po vyzvani se usnesky na likvidaci a spojeni se ZUVM Brno.
Upozornujeme vsechny ze obdrzi trojmo clenske prihlasky a dvojmo k trojnasobnemu vcelarskemu pojisteni,ktere musi byti bezpodminecne odevzdany nejpozdeji do 25.12. clensky prispevek je 25 K, zapisne jednou pro vzdy 25 K.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50902


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu