76977

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Streit. Pavel (81.19.2.106) --- 27. 12. 2010
dále

Protože jste se někteří zde z diskuse ptali, proč nepíši, abych to nemusel psát desetkrát, napíši to sem.

Vzal jsem si některé vaše rady k srdci a v předjaří nedělal nátěr plodu, provedl jen fumigaci. Zaléčení jsem provedl až v červenci u poloviny včelstev aplikace jen gabonu, u druhé poloviny jen KM. Na podzim jsem dvakrát fumigoval a potom aerosol. Vyzkoušel jsem nápad PavlaN, Pokud ruším dělničí plod a mám otevřený trubčí, že varoa bude jen na trubčině, mělo to dobré výsledky, proto budu používat v podletí KM, gabon vynechám. Nyní mám 21 rojů.

Má sezóna? Z 13 kmenových včelstev toho času jsem získal 884 kilo medu, tedy 68 kilo na včelstvo - průměr. Mrzí mě jen řepka, květen byl špatný. Po řepce jsem se zahojil spoustou akátu, potom málo z líp. Hodně z malin a ostružin. Nakonec jsem získal kvanta medovicového medu. Neměl jsem již do čeho med točit, tak jsem dal včelám MZS a ony si vystavěly další 2N MZS. To jsem zrušil plod a provedl jsem opět Norské zimování. Vím, že je to chybné, mohl jsem mít ještě více medu. Už jsem jej ale neměl kam dávat, takovou sezónu jsem nečekal. Včely dostaly na zimu 27-30 kilo zásob.Oddělky po 16 kilech.
Letos jsem prodával med za 100kč za kilo.Příští rok už půjdu nahoru a to v rozmezí 110 - 120 Kč. Zákazníky jsem na to připravil a nevadí jim to.Očekávali spíše větší zdražení, když je všude v mém okolí daleko dráž.

Jak jsem již řekl, oženil jsem se, dítko na cestě, od dvou končících včelařů převezmu ze ZO 2 maringotky s roji, pokud nebudou nemocné. Sepíšeme s pány smlouvu. Zdravotně jsou na tom špatně, vážím si jich. Pokud se tedy zadaří půjdu do sezony se 70 včelstvy. Včeky jsem vytáhl na 5N mé míry. Ti včelaři, kteří se mě chtěli zeptat a vidět to na vlastní oči, těm jsem dokázal, že to jde.V prosinci mi došlo z VUVč Dol certifikát na Český med, s pěknámi výsledky a jak jsem si to nechal od některých z vás zde z diskuse ohodnotit, předvedl jsem letos se včelami velmi slušný výkon. Je to však závazek do budoucna, abych produkoval medy té nejlepší kvality.

Dále jsem v jedné obci připravil 4 dlouhodobé projekty. Již jsem zaponzoroval mikulášskou nadílku i s divadlem s čerty.Prodával jsem tam také med. Pomalu začnu dělat na dalším ročníku.Dále jsem zafinancoval s tombolou dětský karneval na konci ledna 2011. Dále dopracovávám další 2 projekty. Ocitl jsem se tím pádem na stránkách tisku. Mám profesionální etikety a i nějaký med ještě je.Rozšířil jsem svůj prodej nejen v okrese Brna venkova-západ, ale i východ, jih, prorazil v Brně, na Šumpersku a Praze. Ve svých oblastech jsem upevnil pozice a v každém centru mého prodeje visí po hospodách můj certifikát. Do každé obce dovážím med na hromadnou objednávku, vzdálené obce zajištuji zasláním poštou. Protože tyto stránky čtou i zákazníci, svým způsobem jste mi pomohli i vy, za což vám děkuji. Na příští rok chystám ve svých oblastech prodeje a oblasti mého zvýšeného zájmu mohutný útok. Lidé, kteří mě znají, vědí, jak se chovám, proto, veškeré pomluvy na mou hlavu( žvýkám včely místo tabáku, že se mi to jenom rojí...)mi jdou k duhu, zákazníci volají zeptají se, všeobecně se o mě ví, zaujmu je a hned kupují med. Hodně lidem vadí má dravost, to se ale nedá nic dělat.

Povím vám jednu perličku jak dalece může sahat včelařská hloupost v ZO Rosice u Brna. Toto perličkou se smáli i delegáti na sjezdu. V této ZO je včelař, který za mnou chodi-l 3 roky a letos viděl ty kvanta akátu, které jse stáčel. Ptal se po 3 léta, jak to mádělat. vždy jsem jej odkázal na knihu Včelaříme nástavkově- Kamler, Oliva, Čermák a něco mu o ní řekl.Letos jsem mu již nedokázal ... a tak jsem u řekl:podívejte se, já před každou snůškou dávám do včel 2 kila cukru a pl litru energetického nápoje Red-Bul, ony více lítají a já mám více medu. Za týden jsem jej potkal a on mi řekl. Tak jsem to udělal, ale s obměnou. Dal jsem půl kila cukru a Litr a půl Red-bulu.A vskutku se mi zdálo, že včely více lítaly, že byly živější, tak uvidíme. Pak už jsem jej neviděl. Tři roky jsem pána odkazoval na renomované autory a on neposlechl. Povím mu jednou takovou blbinu a on na to skočí. Po tom co mi to řekl, tak jsem se v té hospodě střískal.

Dodatečně všem přeji pěkné svátky, hodně zdraví, štěstí, sil a úspěšný rok 2011.

P.S nevěřte, všemu, co se o mě povídá a raději se mě zeptejte

Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 49348


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu