78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 7. 12. 2010
Re: Re: Vem kritik?m

"Já si osobně myslím že to pochází z doby kdy se s varroázou začínalo zápasit a opravdu se to tak provádělo speciálnmí postřikovačem na stlačený vzduch. Rozebírali se v prosinci pak celá včelstva. Tento postup snad ani nikdo z vás již nezná ale k tomu byli nutně potřeba 2 lidé. a od této doby se to jen bezmyšlenkovitě opisuje i když to nemá již žádné opodstatnění."

Potvrzuji, už tehdy byl ten postřik vodným roztokem "komisní" léčení. Akorát že žádný rozprašovač na stlačený vzduch nebyl potřeba. Včely se postřikovaly, aspoň u nás, obyčejným zahradním postřikovačem na květiny, který se dá dneska koupit v květinářství za stovku.
Co se týká komisního léčení, mám pocit, že tehdy byli jako komis automaticky považování včelař - majitel včel plus důvěrník, který léčení prováděl plus nákazový referent ZO a předseda ZO, kteří tuším museli být podepsáni na tehdejších formulářích o léčení. A že lidem mimo včelaření bylo v případě potřeby vysvětlováno, že tyto 4 lidi či kolik jich tam bylo se sejdou u včel a léčí komisně....
Jak to je dnes s komisí vysvětlováno, nevím.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 48776


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu