78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jiří (195.39.6.30) --- 12. 3. 2010
Rámková míra 39 x 24

Začal jsem včelařit před třemi lety. O různých rámkových mírách jsem toho moc nevěděl a na doporučení jsem začal včelařit na míře 39 x 24 cm, jedenáct rámků v nástavku. Od té doby jsem na tento rozměr slyšel jak chválu, tak i méně kladné názory. Můžete ze svých zkušeností zhodnotit tento rozměr, jeho klady a zápory ? (váha nástavku plného medu je jasná).
Díky Jiří

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 42194


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Streit Pavel (78.136.153.104) --- 12. 3. 2010
Re: Rámková míra 39 x 24

Není to špatná míra, je to česká - Adamcova míra. Pokud budeš chtít míru kombinovat s polonástavky pro medníky na jednodruhové medy, lehkost plných nástavků, můžete použít r.m 39/17, jsem s adamcovou mírou spokojen

Míry Lanstrot jsou používány po světě, jsou jak s vysokou r.m tak i polonástavky. Dnes se jejejich výroba levnější, než u Adamcovi míry. Většinou.

Míry dadant a další je něco podobného. Je jedno v jaké r.m včelaříte, důležité je, zda vám daná r.m sedí, vyhovuje vám. Mě třeba nevyhovuje lanstroth, nesedl mi. Každému vyhovuje nějaká jiná rámková míra. Zatracovat jednu, či druhou r.m není řešení. Rozumné je dané r.m v začátku sám osobně vyzkoušet a podle toho se rozhodnout. Vyzkoušet třeba po dvou úlech na jednu míru, potom zjistíte, co a jak a u té nejvýhodnější míry pro vás zůstanete. V našich zemích zůstane jak Adamcova míra, tak i američana p.Lanstrota, dadanty. Každý si najde nějakou míru, která mu bude vyhovovat nejvíce. Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 42196


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu