78114

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 2. 3. 2010
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1935

ZU Brno Ferdinand se vzdava funkce vedouciho-Ustredny medu-.Souhlasi ze bude dale med zprostredkovavati ale drobny prodej povede kancelar.Zada zjisteni,zda pro vydavani a prodej medoveho peciva potrebuje nakladatelskou koncesi. Soudek referuje o jednani ktera vyvolali pratele na Slovensku )vcelarsky cukrovar)

ZU Praha v -Medokomisi-zjistena ztrata.Cermak vyzvan aby to doplnil slozenou kauci.coz vsak neucinil. Velkym prekvapenim bylo zrizeni jeho soukromeho podniku-MEDOKOM-pro ktery poskytlo ZU 25.000 Kc a je zalovano za skodu od dodavatelu do tohoto podniku. O smlouve se spolecnici Kalmanovou nebylo nikomu(krome tajemnika)nic znamo.Jednateli J.Vyletovi vyslovena neduvera 11:6 a dostal dovolenou nez rozhodne valna hromada.

VYROBNI,NAKUPNI,PRODEJNI,SPOTREBNI DRUZSTVO CES.SLOV.VCELARU
po navratu z Jugoslavie,kde opozicni org.ma prodej medu mnohem pocetnejsi nez oficielni,vzniklo v Praze svepomocne druzstvo.Clenem se muze stati kazdy vcelar,spolky,i ustredi. Podil je 50 Kc a zapisne na kazdy podil 25 Kc.

ZU Brno valna hromada Navrh Calabka na vylouceni Brnenskeho spolku pro : Neplaceni mimoradnych clenskych prispevku,vyzivani jinych spolku k neplaceni techto prispevku,denunciaci jednotlivcu i spolku, prijimani za cleny,kteri byly z jinych spolku vylouceni,prijmuti za clena osobu ktera ma se ZU Brno spor z titulu zamestnani,udani na ZU aby toto musilo platiti velke dane a pokuty. Soudek se primlouva za smirne vyreseni rozporu. Skvaril je pro vylouceni,ti co nechteji spolupracovat se ZU at si vytvori svuj spolek. Navrhy brnenskeho spolku nebyly projednany.Pro vylouceni hlasovalo 348 z poctu 402 hlasujicich,pri ucasti 199 delegatu.

SVAZ zasedani v Brne Po predlozenem usneseni ZU Slovenska Gasperikem, vzdali se vsichni clenove predsednictva svazu svych funkci.Vybor resignaci prijal : Svaz se o cenu cukru vubec nestaral,neschopny vyridit u uradu narok na cukr,neznalost pramenu opatrit si informace a mylne ktere poskytl velkonakupne kde opomel nahlasit cukru hrubeho ktery je o 8 Kc lacinejsi na centu. Nekontrolovali nadmerne zisky bank na skodu vcelaru. Utvorena celostatni cukerni komise s akcnim vyborem:predseda Soudek,Nozicka, Gasperik, Brenner, Kraus.K jednani pribrani i nemecti zastupci vcelaru.

SVAZ zasedani Valasske Mezerici Ze schůze ZU Brno prisel pripis,ze KKyselka a Ferdinand berou svou resignaci zpet.Tez Vyleta odvolalsvou resignaci a ostatni rozhodli ze na svych funkci setrvaji. Po dlesim jednani bylo usneseno aby ustredni sprava svazu se prenasela postupne do vsech ZU a pro rok1935 byla na Morave,pote na Slovensku atd.Byla svorne sestavena kandidatka: starosta Kyselka,nam.Vancura-Gasperik,tajemnik Ferdinand,poklad.Kolar, redaktor Rytir-Schonfeld.Veskera korespondence Svazu Brno ulice Ant.Dvoraka 3.

-VCELARSKE ROZHLEDY redaktor Batha-Schonfeld konci
Vydavatel A.Neubert: Vazeni odberatele oznamuji zdvorile ze vydavanim letosniho rocniku koncim.V posledni3letech prisel list o700 odberatelu...v letosnim roce predplacelo ZU jen 250 vytisku.

USTREDNA MEDU Brno se likviduje,koncem roku zbozi za 36tisic. Svazu splacen dluh 65 tisic. ZU Brno ma splatiti 19.067 Kc.Nakup i prodej se ukoncil odchodem vedouciho ze spolkoveho domu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41619


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu