78674
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- a.turčáni (62.169.188.254) --- 23. 2. 2010
Re: Streitova očistná kura
Mor se u velkochovatelů neobjevuje, jen u malovčelařů. Jistě s počtem včel budu metodu upravovat, to je jasné. P.S.
Aké je nebezpečné tvrdiť niečo čo nemám overené, vám ponúknem moju skúsenosť, keď v Maďarsku bol zlikvidovaný veľkochov (ak 200 včelstiev považujete za veľa), asi 4 roky po obnove úľov a včelieho diela. Stanovište v obci Patak som navštívil s poľskými priateľmi v r. 2003, bolo čo vidieť a aj sa priučiť na ako podnikať s včelami, bola to včelárska moderna. Vďaka kočovaniu mal majiteľ pri počte 200 včelstiev v ten rok priemerný výnos 120 kg.
Dva roky na to sa dostala ku ne hodnoverná správa, že včelnica s 200 včelstvami bola zlikvidovaná pre výskyt MVP.
Použijem malú pararelu, človek žijúci v naprostej hygiene, životospráve z nenazdajky umrie a tak isto včely v prírode alebo v domácou chove aj napriek všetkým zásadám správneho ošetrovania sa dostanú do kolapsu či v malom alebo veľkom chove. Preto nie je nič jasné!
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 41351
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu